Oeko-Tex Standard 100. Wybieraj ubrania dla dzieci, które są bezpieczne!

Dla każdego rodzica priorytetem jest zdrowie i bezpieczeństwo dziecka. Dokonując świadomych wyborów dotyczących wychowania, diety, kosmetyków, ale także ubrań dla dzieci – możemy uniknąć lub całkowicie wyeliminować zagrożenie alergią skórną i jej ewentualnymi następstwami, a także chorobami wewnętrznymi, spowodowanymi bezpośrednim kontaktem z chemikaliami zawartymi w tkaninach. Od kilku lat, świadomi wielu współczesnych zagrożeń rodzice – pilnie studiują składy produktów spożywczych, które następnie podają swoim dzieciom i stosowanych leków czy kosmetyków. Dokładnie na tej samej zasadzie, z najwyższej troski, nie powinniśmy bagatelizować składów ubrań! Warto wnikliwie czytać wszystkie informacje zawarte na dołączonych do ubrań metkach i sprawdzać czy posiadają certyfikat Oeko-Tex standard 100. Tylko w ten sposób możemy uchronić nasze maluchy i starszaki przed bardzo groźnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Te bowiem mogą wynikać z noszenia odzieży o niepewnym pochodzeniu, która choć ładna i modna – może nie spełniać podstawowych norm!

Co daje Oeko-Tex Standard 100?

Ubrania dziecięce, które są w 100% bezpieczne są nie tylko funkcjonalne. Przede wszystkim muszą być one stworzone z certyfikowanych materiałów. Takich, które nie zawierają toksyn i metali ciężkich, mogących z łatwością przeniknąć przez przez cienką i delikatną skórę dziecka. A co za tym idzie zaszkodzić jego zdrowiu, a nawet życiu. Wiodącym wyznacznikiem wysokiej jakości wyrobów tekstylnych na świecie i w Polsce jest ekologiczny certyfikat Oeko-Tex Standard 100. Daje on pewność, że do produkcji opatrzonych nim ubrań – nie użyto zabronionych i kontrolowanych substancji. Np. barwników rakotwórczych, utrwalaczy, pestycydów i innych niebezpiecznych dla zdrowia związków chemicznych, które do organizmu mogą przeniknąć przez skórę, ślinę, a nawet drogą wziewną! Szczególnie rygorystycznie kontrolowane są ubrania dla dzieci, dla których ustalone są najsurowsze standardy zabezpieczeń.

Z takich najwyższej jakości tkanin, wolnych od substancji szkodliwych, stworzone są bawełniane ubranka MyBasic, spełniające wszystkie normy bezpieczeństwa. Odzież dziecięca opatrzona znakiem Oeko-Tex Standard 100, wyprodukowana w polskich manufakturach, gdzie nad procesem produkcji czuwa sztab ludzi dbających o dobro najmłodszych to gwarancja jakości, komfortu dziecka i poczucia bezpieczeństwa dla odpowiedzialnych rodziców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *