Capsule wardrobe! Jak stworzyć szafę kapsułową dla dziecka?

Capsule wardrobe, czyli garderoba kapsułowa to świetne rozwiązanie dla sprytnych rodziców! Na czym polega fenomen szafy kapsułowej? Otóż ma być ona stworzona z ubrań uniwersalnych, ponadczasowych, z których można skomponować zestaw na każdą okazję! Biorąc pod uwagę potrzeby dzieci i ich przygody (np. niespodziewane oblanie bluzki sokiem) – warto mieć w zanadrzu odzież, której każdy element jest komplementarny względem innych.

Capsule wardrobe! Zalety stworzenia takiej szafy dziecku!

  • Styl twojego dziecka będzie spójny, integralny z przekonaniami rodziny i potrzebami. Modele ubrań basic cechują się minimalizmem, dobrą jakością, a jednocześnie są wygodne i komfortowe i mogą stanowić doskonałą bazę szafy kapsułowej!
  • Dzięki temu, że każdy element odzieży będzie współgrać z pozostałymi – zaoszczędzisz na zakupach! Już nigdy nie będziesz mierzyć się z problemem, gdzie bluzka nie pasuje do spodni, itd. Pozwoli ci to na stworzenie solidnego, ale w zupełności wystarczającego minimum. Zwykle, posiadając dzieci, obrastamy w ich rzeczy. Każde ubranko może się przydać, a później okazuje się, że maluch szybko rośnie i części odzieży nie zdąży nawet założyć, a już na pewno „wynosić”. W przypadku garderoby kapsułowej – kilkanaście sztuk ubrań stanowi solidną bazę, z której można korzystać na co dzień i przy bardziej okazjonalnych okolicznościach. A to wszystko przy rozsądnym budżecie! Na bieżąco wymieniasz tylko te elementy garderoby – z których dziecko wyrasta, a jeśli jeszcze będziesz korzystać ze sprawdzonych producentów – zminimalizujesz również czas, który trzeba zakupom poświęcić!
  • Capsule wardrobe pozwala zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale również przestrzeń dosłownie i w przenośni. To rozwiązanie pozwala na wdrożenie lepszej organizacji związanej z utrzymaniem porządku w domu. Przy dzieciach? Bezcenne! Taki ład i skład w szafie to również jeden z etapów, który trzeba wdrożyć w życie, by przejść na styl slow. Spokojne poranki nie zakłócane problemem z wyborem outfitu dla malucha to spore ułatwienie w życiu i mniej nerwów.

 

 

 

Jak stworzyć garderobę kapsułową?

  • Na początek trzeba zrobić przegląd ubrań i pozostawić modele klasyczne, ponadczasowe i w odpowiedniej ilości! Nie ma sensu przetrzymywać ubrań „na zapas”. Dziecko szybko z nich wyrośnie.
  • Następnie warto uzupełnić poszczególne elementy lub skompletować nową, funkcjonalną garderobę dziecka od podstaw. W tym kontekście rodzic powinien zwrócić uwagę na jakość materiałów, z których wykonane są ubrania. Idea szafy kapsułowej zakłada, że jej trzon jest ograniczony do niezbędnego minimum, za to można polegać na niezawodnej jakości. Odzież MyBasic jest praktyczna, ale też stworzona z certyfikowanych dzianin – wygodnych, a jednocześnie spełniających wszelkie normy bezpieczeństwa.
  • Aby zobrazować niezbędne elementy garderoby kapsułowej – przygotowaliśmy przykładowe propozycje komplemantarnych względem siebie ubrań, dla dziewczynek i dla chłopców. Nie musicie więc tworzyć specjalnej listy – gotowe rozwiązania znajdziecie na poniższych grafikach. Na bazie zaproponowanych do poszczególnych zestawów kapsułowych ubrań – można stworzyć mnóstwo stylizacji, gdzie każdy element będzie korespondować z pozostałymi.

 

 

 

5 thoughts on “Capsule wardrobe! Jak stworzyć szafę kapsułową dla dziecka?

  1. Świetny pomysł bo te ubrania wszystkie do siebie pasują niezależnie od koloru wszystko z wszystkim będzie zawsze dobrze wyglądać i nie będą się „gryźć’. Można spokojnie samemu dziecku pozostawić wybór ubrań rano i być pewnym że nie będzie nam wstyd z nim wyjść z domu 😉 . Mamy tym sposobem naukę samodzielności i więcej czasu dla siebie 🙂

  2. apralabym się na śmierć mając tylko dwie pary spodni dla córki i jedne spodenki na całe lato.

    1. Nasza szafa kapsułowa to podstawa szafy dziecka, czyli dobry start. Oczywiście w zależności od potrzeb i upodobań córeczki polecamy dobierać dodatkowe produkty, które zawsze będą do siebie pasowały :).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *