Wyprawka do żłobka – jak przygotować dziecko?

Po raz pierwszy do żłobka? To prawdziwe wyzwanie dla małych odkrywców i… ich rodziców! Nowemu etapowi w życiu rodziny towarzyszy zwykle sporo wątpliwości, jednak można się do niego przygotować!

Malucha czeka mnóstwo zmian, dlatego temat żłobka powinien przewijać się w codzienności, jeszcze zanim dziecko trafi do placówki. Można czytać maluszkowi książeczki, w których główni bohaterowie są na tym samym etapie życia, rozmawiać o tym, jak przebiega w żłobku plan dnia. Z całą pewnością adaptację w nowym miejscu ułatwi również odpowiednio skompletowana wyprawka do żłobka. Listy różnią się od siebie w zależności od placówki, jednak znajdują się na nie elementy bazowe.

Wyprawka do żłobka:

  • Maluszki będą uczyć się lub szlifować rozmaite samodzielne czynności, w tym mycie ząbków. Szczoteczka do zębów, kubeczek i pasta bez fluoru to must have.
  • W zależności od wieku dziecka i wymogów danego miejsca – w zanadrzu trzeba mieć mały ręcznik, pampersy, szczotkę do włosów, krem do pielęgnacji. Niezbędne są zaś chusteczki higieniczne i chusteczki nawilżane w pudełku, których zapas należy stale uzupełniać. Przydać może się również funkcjonalny worek na mokre rzeczy.
  • Kubeczek, bidon lub butelka do picia – w zależności od tego, z czego korzysta dziecko.
  • Obuwie zmienne – kapcie powinny być maksymalnie proste w zakładaniu, najlepiej wsuwane lub na rzepy, ale i tak nie jest powiedziane, że dziecko sobie z nimi poradzi. Niektórzy rodzice stawiają na skarpety antypoślizgowe lub kapcie na miękkiej podeszwie. Warto zwrócić uwagę na to, by stópka dziecka się nie przegrzała. Zwykle w miejscach dziennej opieki nad maluszkami jest bardzo ciepło.
  • Worek lub plecak – jeśli konieczne będzie zapewnienie możliwości przechowywania ubrań na zmianę.
  • Komplet ubrań na zmianę. I to nie jeden. W razie nagłego „wypadku”, zabrudzenia, zmiany pogody. Najwygodniejsze ubranka dla dzieci dostępne są w MyBasic. Dzięki unikalnemu systemowi marki, koszulki, bluzy, spodnie dziecięce na zmianę – zawsze będą korespondować z pozostałymi elementami garderoby malca, jednocześnie zapewnią mu maksymalny komfort. Przeczytaj też: „Capsule wardrobe. Jak stworzyć szafę kapsułową dla dziecka?”.
  • Zestaw do spania. W przypadku leżakowania może być potrzebne prześcieradło na gumce, poduszka i kołderka wraz z poszewkami, a nawet piżamka dla dziecka np. w formie rampersa. Jednak czasem wystarcza ulubiony kocyk i jakaś maskotka – warto zapewnić dziecku to, z czym zasypia mu się najlepiej. Oszczędzi to maluszkowi stresu.
  • Wszystkie wymienione elementy powinny być podpisane. Najlepiej sprawdzi się specjalny flamaster, naklejki z imieniem czy personalizowane naprasowanki.

https://www.mybasic.pl/baby

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *