Jak chronić dzieci przed szkodliwym działaniem słońca?

O szkodliwości długotrwałego przebywania na słońcu nie trzeba nikogo przekonywać. Wystarczy opalać się o pół godziny za długo i skutki odczuwamy przez kilka dni. 

Skóra dziecka jest cieńsza, niż osoby dorosłej i zawiera mniej brązowego pigmentu – melaniny – który chroni skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym. 

Nie chcemy straszyć, ale warto pamiętać, że rak skóry i czerniak to śmiertelne choroby wywoływane przez promieniowanie UV. Rak skóry to w Polsce jeden z trzech najczęściej występujących nowotworów. Źródło

 

Jak chronić skórę dziecka przed słońcem? 

U większości osób pierwsza myśl to “krem z filtrem UV”. Kremy są skuteczne, jednak nie jest to rozwiązanie idealne: 

  • krem przestaje działać po kilku godzinach, 
  • spłukuje się w wodzie, 
  • można nałożyć go zbyt cienko lub nieprawidłowo, 
  • łatwo zapomnieć o kolejnej aplikacji. 

Co więcej, używamy go tylko w tych “oczywistych” miejscach, jak twarz i ręce. 

Według The Skin Cancer Foundation, największej organizacji walczącej z rakiem skóry „odzież jest najbardziej skuteczną formą ochrony przeciwsłonecznej”. 

W przeciwieństwie do kremów, ubranie nie spłukuje się, nie da się założyć go nieprawidłowo i nie traci właściwości po kilku godzinach. 

 

Czapka na głowę, problem z głowy 

Głowa dziecka jest najbardziej narażona na promieniowanie UV i to o nią należy zadbać w pierwszej kolejności. Aby nakrycie głowy dobrze spełniało swoje zadanie musi spełniać kilka kryteriów: 

  1. Rondo powinno mieć przynajmniej 7,5 cm, aby osłaniać twarz, szyję, ramiona i górną część pleców, a także łatwo przeoczone miejsca, takie jak górne części uszu i tył szyi.
  2. Uszyta z ciasno tkanego materiału. Luźno spleciony słomkowy kapelusz przepuszcza promienie UV.
  3. Dodatkowy filtr UV.

Czapki z filtrem UV stanowią fizyczną barierę między skórą a słońcem, blokując 98% wszystkich szkodliwych promieni UVA i UVB! 

 

Bezpieczne nawyki od małego

Ponieważ uszkodzenia skóry kumulują się i są nieodwracalne, przyzwyczajanie dzieci i młodzieży do noszenia nakrycia głowy jest mądrym nawykiem zdrowotnym. 

Dziecko będzie nosić czapkę bez narzekania, gdy pomyślimy o jego potrzebach: miękkim materiale, żywych dziecięcych kolorach i wygodnym fasonie, który stanie się tym ulubionym

Rodzice zyskują komfort, bo nie trzeba gonić dziecka, żeby posmarować je kremem. Poczucie bezpieczeństwa zostaje na całe lato: podczas zabawy na plaży, na placu zabaw, czy podczas przerwy w przedszkolu.  

Bejsbolówka – klasyka dla chłopców

Jednokolorowa bejsbolówka to czapka, która spodoba się każdemu małemu mężczyźnie. Ma możliwość dopasowania do głowy dziecka, dzięki czemu jest wygodna i nie spada podczas zabawy. 

100% oddychającej bawełny sprawia, że głowa dziecka nie poci się. Ponadto, daszek skutecznie chroni twarz i głowę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Aby stanowiła ona najlepszą ochronę, wyposażyliśmy ją w filtr UV +30. 

Wybierz rozmiar bejsbolówki

 

Pełna ochrona dla niemowląt – Czapka z okapem

Daszek osłania oczy i twarz, a przedłużony tył chroni szyję. Załóż czapę na małą główkę i niech leci się bawić! Wiązane troczki sprawiają, ze dziecko nie ściągnie czapki lub nie zsunie się mu ona z głowy. 

Uszyliśmy ją ze 100% bawełny, dzięki czemu, czapka jest idealna na gorące dni – głowa dziecka nie poci się i nie przegrzewa. Filtr UV +30 zabezpiecza malucha przed nadmiernym, szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Dostosowana dla dzieci od niemowlaka do 3 lat, kiedy ochrona karku i uszu dziecka jest bardzo ważna. 

Wybierz rozmiar czapki z okapem

Kapelusz z rondem dla dziewczynek 

IMG_2741 copy

Gustowne szerokie rondo chroni kark, uszy i całą buzię dziecka przed promieniami słonecznymi, a ponadto fason jest bardzo dziewczęcy, uroczy i zwiewny.

Uszyty ze 100% bawełny idealnie sprawdzi się na gorące dni. Co więcej, piękny materiał przykuje uwagę każdej mamy. Jest lekki, miękki i przewiewny. Na pewno spodoba się też małym kobietkom.

Filtr UV +30 blokuje nadmierne, szkodliwe promieniowanie słoneczne.

Wybierz rozmiar kapelusza z rondem

 

Uniwersalny kapelusz z troczkami dla niemowląt

NI030 kapelusz z troczkami musztardowy

Stylowy kapelusz, który zawsze pasuje do ubrań. Okrągły daszek osłania buzię, uszy i szyję. Dzięki łatwo wiązanym troczkom czapka nie spada maluszkowi w czasie odkrywania nowych zakamarków. 

100% miękkiej i przewiewnej bawełny sprawia, że jest to czapka idealna na gorące dni – głowa dziecka nie poci się i nie przegrzewa. Filtr UV +30 zabezpiecza malucha przed nadmiernym, szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Bawełna posiada certyfikat Oeko-Tex Standard 100. Możesz więc mieć pewność, że kupujesz produkt najlepszej jakości. Dostępny w dwóch rozmiarach dla dzieci od kilku miesięcy do 3 roku życia.

Wybierz rozmiar kapelusza z troczkami