Jak się ubrać na kręgle? Stylizacje na kręgielnię i bowling

08.01.24

minuty

Kręgle to świetne rozrywka, szczególnie w dobrym towarzystwie. Jeśli więc już masz zgraną ekipę, z którą możesz wyskoczyć pograć, musisz jeszcze tylko zdecydować, jaka stylizacja na kręgle będzie odpowiednia. Bowling to gra pod dachem i do takich warunków należy dopasować strój na kręgle. 

Wyjście na kręgielnię - jak i w co się ubrać?

Gra w bowling to przede wszystkim dobra zabawa w grupie, chyba że jesteście mocno zaawansowanymi graczami, wtedy gra może przerodzić się w zaciętą rywalizację. Jednak osoby z takim doświadczeniem z pewnością same już wypracowały sobie strój na bowling, w którym czują się najlepiej. Nasze wskazówki mają pomóc osobom początkującym, które nie wiedzą, jak ubrać się na kręgle, a nie chciałyby źle wypaść na spotkaniu. Radzimy więc postawić na komfort. Strój na kręgle musi pozostawiać swobodę ruchu, by pozwalać na wygodną grę. Eleganckie stylizacje lepiej zostawić na inne okazje.

Strój na kręgle dla mężczyzny - jaki powinien być?

Panowie mogą wybrać się na kręgielnię w ulubionych dresach, tam ten strój będzie jak najbardziej na miejscu. Co więcej, zapewni wystarczającą swobodę potrzebną do gry. Dorzuć do nich koszulkę męską z krótkim rękawem. Do takich spodni pasować będzie męska bluza z dresu i sportowe obuwie. Jeśli wolisz nieco mniej sportowe wydanie, które nadal będzie wygodne, wybierz koszulkę polo. Doda elegancji bez straty na komforcie. Na górną część ciała można także wybrać wygodny golf bawełniany. Spodnie dresowe dla panów można także zastąpić bojówkami, joggerami czy każdymi innymi, które zapewnią dużą swobodę ruchów.

Strój na kręgle dla kobiety - co wybrać?

Kobiety także mogą wystąpić na kręgielni w spodniach z dresu. Równie wygodną alternatywą będą legginsy damskie. Można także zdecydować się na jeansy, ale tylko takie wygodne i najlepiej dopasowane, żeby nie utrudniały ruchów, sprawdzą się modele z elastanem. Dobre będą także dzianinowe spodnie na zamek lub modne dzwony. Do komfortowych spodni będzie pasował klasyczny damski T-shirt. Podobnie jak mężczyźni panie mogą dobrać do tego zestawu bluzę.

Czy na kręgielni trzeba zmieniać buty?

Wybierając się na grę ze znajomymi, zastanawiamy się często, czy na kręgielni trzeba zmieniać buty. Nie wiemy, czy powinniśmy wybrać wygodne sportowe obuwie, czy może dostaniemy buty w kręgielni. Generalnie zasada jest taka, że najlepiej korzystać z obuwia specjalistycznego, które oferuje kręgielnia. Wiele z takich miejsc wręcz wymaga, by użytkownicy zmienili obuwie. Część jednak pozwala pozostać w swoich butach.  Jakie buty na kręgle wybrać, jeśli nie chcemy ich zmieniać? Wygodne, sportowe np. adidasy, najlepiej z jasną podeszwą.

Jakie buty na kręgle? Obuwie bowlingowe

Buty bowlingowe zapewniają lepszą dbałość o sprzęt i tory w kręgielni. Specjalna skórzana podeszwa chroni rozbieg przed wytarciem. Buty z kręgielni to także najbezpieczniejsze obuwie do gry. Specjalna podeszwa jest antypoślizgowa. Zapewnia dużo lepszą przyczepność do toru niż standardowe buty sportowe. Zdecydowanie warto wybrać tę opcję.

Zabawa w kręgielni to sympatyczna rozrywka, postaw na wygodne fasony i dobre materiały, a taka stylizacja na kręgle zawsze się sprawdzi.

Lifestyle

Wcześniejsze wpisy z tej kategorii: