Kolorowe bluzy z kapturem - co warto o nich wiedzieć?

20.01.23

6 minuty

pomarańczowa bluza z kapturem dziecięca

Praktyczne, niezastąpione, komfortowe – bluzy z kapturem. Kochają je mali i duzi. Zobacz dlaczego i jakie modele warto wybrać!

Bluzy z kapturem i ich popularność

Bluzy z kapturem są popularne w każdej grupie wiekowej. Od małych po starszych – wszyscy doceniają te modele. Są bardzo komfortowe i sprawdzają się w naprawdę wielu okolicznościach. Od codziennych zajęć po spotkania towarzyskie czy wyjazdy. Dobra bluza to podstawa praktycznej i funkcjonalnej szafy. Każdy, kto znalazł odpowiedni model, pokochał go. Zarówno bluzy z kapturem dla dzieci, jak i dla dorosłych to idealne rozwiązanie, które zapewni doskonałą podstawę licznych stylizacji. Spodoba się miłośnikom wielu stylów i można go nosić na różne sposoby.

Jak rozpoznać czy bluza jest męska, czy damska?

męska bluza kaptur

Czerwona bluza z kapturem męska

Nie zawsze łatwo rozpoznać, dla kogo przeznaczona jest dana cześć garderoby. Jeśli od początku mamy z tym problem, być może mamy do czynienia z modelem unisex i nie musimy się tym szczególnie przejmować. Najczęściej różnice między bluzami damskimi a męskimi polegają na wielkości. Modele męskie są szersze w ramionach, podobnie też są dłuższe od kobiecych. Czasami też bluzy dla pań są taliowane  w przeciwieństwie do bluz męskich. Różnice wynikają z prostych przyczyn i opierają się na różnicy w sylwetce. W przypadku dzieci, szczególnie młodszych, często można spotkać modele uniwersalne – dla chłopca i dziewczynki. Są to zarówno bluzy z kapturem dla dzieci, modele zakładane przez głowę, jak i rozpinane.

Jak składać bluzy z kapturem?

Dobrym pomysłem, szczególnie na wyjazd, lub wtedy, kiedy chcemy zminimalizować wykorzystywane miejsce w szafie, jest odpowiednie złożenie bluzy. Prosty i szybki sposób pomoże uchronić bluzę z kapturem przed zagnieceniem i sprawi, że znajdziemy dla niej miejsce w swojej szafie. Należy dobrze rozprostować bluzę na płaskiej powierzchni przodem do dołu. Następnie podwijamy dół bluzy do wewnątrz tak, by po podwinięciu powstał miej więcej kwadrat z pozostałej części. Kolejnym krokiem jest zawinięcie rękawów do wewnątrz. Na rękawy kładziemy kaptur, składając go do wewnątrz naszego kwadratu. Prawą i lewą stronę składamy do wewnątrz, kiedy uzyskamy już wąski prostokąt, składamy go wpół.

Możemy na tym zakończyć, lub odwrócić bluzę i założyć na górną część jej dół, co sprawi, że nie będzie się rozkładać. Taka kompaktowo złożona bluza nie pogniecie się i zajmie naprawdę mało miejsca. Istnieje wiele sposobów, jak składać bluzy z kapturem, warto je poznać i korzystać, bo bardzo ułatwiają przechowywanie ubrań.

Jak dobrać rozmiar bluzy?

damska bluza z kapturem

Barwinkowa bluza damska

Dobór rozmiaru bluz to dość prosta kwestia. Zwykle bluzy z kapturem wybieramy w tym samym rozmiarze co inne części garderoby. Bluzy młodzieżowe z kapturem często można spotkać w rozmiarze one size, to model, który pasuje na każdą sylwetkę, wybór jest więc jeszcze prostszy. Miłośnicy bluz oversize nie powinni mieć problemu z tym, jak dobrać rozmiar bluzy. Takie fasony nie wymagają bowiem dokładnego dopasowania. Takie duże bluzy z kapturem są bardzo popularne, szczególnie wśród młodych osób. Jeśli nie masz możliwości przymierzyć modelu, zajrzyj przed zakupem do tabeli rozmiarów, powinna znajdować się w każdym sklepie przy produkcie. To rozwieje wątpliwości z doborem rozmiaru bluzy, wystarczy się pomierzyć.

Kolorowe bluzy z kapturem – dla kogo?

Dużym zainteresowaniem cieszą się gładkie bluzy w oryginalnych kolorach. Można znaleźć bluzy damskie, męskie czy dla dzieci. Ten trend skierowany jest do wszystkich. Energetyczne kolory mogą poprawić humor, a wybranie kolorowej bluzy z kapturem pozwoli urozmaicić stylizacje. Jeden gładki model można łączyć z licznymi barwami i wykorzystywać na wiele sposobów i okazji. To sporo zaleta jednolitych modeli.

Lifestyle

Wcześniejsze wpisy z tej kategorii: