Kolorowe zestawy dla mamy i córki - sukienki, bluzki i inne ubrania

05.07.23

5 minuty

Dziewczynki uwielbiają naśladować swoje mamy. Dzieje się tak w wielu dziedzinach. Mama jest wzorem, co z pewnością cieszy i jest widoczne w każdym aspekcie życia. Młodsze dziewczynki naśladują swoje mamy w opiece nad lalkami, w zabawie w dom, w przebieraniu się i malowaniu. Jeśli Twoja pociecha także lubi się do Ciebie upodabniać, warto stworzyć wspólnie z nią stylizacje w duchu matchy-matchy. Będzie to dla Was fajna zabawa, a efekty będą z pewnością ciekawe.

Stylizacje matchy-matchy – co to takiego?

Trend dopasowanych stylizacji jest bardzo chętnie powtarzany. Rozpowszechnił się na zestawy mama i córka, tata i syn czy kombinacje ubrań wśród rodzeństwa. Wygląda bardzo ciekawie, a nie kosztuje wiele wysiłku. Warto stworzyć choć kilka stylizacji matchy-matchy ze swoją córką. To świetna zabawa, która jest aktualnie bardzo modna. Dopasowanie ubrań może polegać na odwzorowaniu stylizacji dorosłego u dziecka, w tym przypadku efekt jest najciekawszy, ale wymaga także więcej pracy. Może jednak skupić się nie tyle na powielaniu modeli ubrań, ile na identycznej kolorystyce, wzorach, dodatkach.

Zestawy dla mamy i córki - stwórzcie wspólne stylizacje pełne koloru

Sukienki dla mamy i córki, które będą utrzymane w tym samym tonie to doskonały przykład idei matchy-matchy. Można postawić na ten sam model, lub na bardzo zbliżony fason. Dodatkowo można wzmocnić efekt poprzez wybranie tej samej kolorystyki. Jednakowe sukienki dla mamy i córki, które mają ten sam wzór i krój będą prezentować się doskonale. Oryginalny efekt gwarantowany. Warto w tym przypadku wybrać fason, w którym zarówno dorosła osoba, jak i mała dziewczynka będzie czuła się dobrze i swobodnie. Proponujemy więc model o średniej długości np. do kolana.

Dres mama i córka - wygodne zestawy dla aktywnych duetów

Wspólne uprawianie sportów, granie w piłkę czy jazda na rowerze to kolejny dobry powód do stworzenia kompletów dla mamy i córki. Dres mama i córka sprawdzi się w tej sytuacji bardzo dobrze. Można także wybrać spodnie dresowe i pasujące bluzy. Warto postawić na identyczne kolory, w takim przypadku fason ubrań może się różnić. Spójność będzie podkreślona przez identyczne zastosowanie ubrań. Zestaw mama córka do wspólnej zabawy i aktywności to także dodatkowa zachęta, by jeszcze więcej czasu spędzać wspólnie.

Takie same ubrania dla mamy i córki - odkryj magię synchronicznej mody

Jaka sukienka dla mamy i córki będzie doskonała na lato, a dodatkowo wpisze się w ducha zestawów matchy-matchy? W tym przypadku idealnie sprawdzą się sukienki muślinowe. Mają one wiele zalet. Komplety mama córka, które mają być noszone w lecie, muszą przede wszystkim zapewnić komfort dziecku i mamie. Muślin jest materiałem przewiewnym, lekkim, delikatnym, wymarzonym do letnich projektów. Dlatego też ubrania dla mamy i córki wykonane z muślinu bawełnianego będą nie tylko świetnie wyglądać, ale także zapewnią przewiewność i komfort w upalne dni.

Zestawy dla mamy i córki utrzymane w podobnej tonacji kolorystycznej, które dodatkowo podkreślone zostaną podobnym lub identycznym krojem ubrań, będą prezentować się bardzo oryginalnie. Dziecko będzie bardzo zadowolone, że wygląda jak własna mama. Naśladownictwo jest w młodym wieku bardzo potrzebne, warto więc dawać maluchowi jak najlepszy wzór do naśladowania. Taka zabawa w tworzenie stylizacji matchy-matchy może być także dobrym powodem do nauki tworzenia spójnych połączeń kolorów, wzorów i fasonów dla dziecka. Komplety mama i córka nie muszą być gotowe, można je stworzyć samemu, wystarczy poćwiczyć wyobraźnię, jest to tym łatwiejsze, im bardziej cenimy klasyczne stroje. Stworzenie z nich zestawu mama córka będzie jeszcze prostsze.

Lifestyle

Wcześniejsze wpisy z tej kategorii: