Nasza idea zrównoważonej mody

W MyBasic wierzymy, że każde działanie ma wpływ na otaczający nas świat. Jako marka odzieżowa wiemy, jak odpowiedzialne zadanie przed nami stoi. Dlatego idea zrównoważonej mody jest nam tak bliska. Wprowadzamy jej elementy, kiedy tylko możemy i poprawiamy się, by wnieść swój wkład w ochronę otaczającego świata. Promujemy slow fashion, zmieniając codzienne nawyki naszych odbiorców.

slow fashion

Idziemy pod prąd sezonowej modzie. Kierujemy się ubraniowym less waste, oferując uniwersalne fasony ubrań, które nie wychodzą z mody. Wierzymy, że proste jest piękne!

Nasze ubrania są trwałe, dzięki długiemu cyklowi życia naszych produktów minimalizujemy konsumpcjonizm i zbędne zakupy. Stawiamy na jakość , bo mniej kupowania to mniej marnowania. Staramy się poszerzać świadomość naszych użytkowników i przedstawiać im zalety filozofii slow fashion. Wpisujemy się w ruch mody odpowiedzialnej, która jest świadoma i przeciwstawia się krótkoterminowej fast fashion.

Oferujemy alternatywę dla zakupów sieciówkowych, konkurencyjne cenowo, ale nieporównywalne jakościowo produkty. Dzięki temu wymiana ubrań jest dużo rzadsza.

ODPOWIEDZIALNA PRODUKCJA

Tworzymy krótkie serie produkcyjne, by unikać nadprodukcji ubrań. W razie potrzeby kolekcje są doszywane. Produkujemy w Polsce, mamy więc pełną kontrolę nad procesem.

Nasza marka proponuje basicowe ubrania szyte w Polsce. Bierzemy odpowiedzialność za cały proces produkcyjny i cały jego wymiar etyczny. Sprawdzamy naszych dostawców i producentów, by na etapie produkcji nie dochodziło do łamania praw pracowniczych. Wierzymy, że tylko z poszanowaniem praw pracowników i wykorzystując ich zaangażowanie możemy stworzyć wartościowy produkt.

Produkujemy lokalnie, dzięki czemu skracamy drogę do odbiorcy, zmniejszając w ten sposób wpływ transportu naszych ubrań na środowisko. Zachęcamy do większych, jednorazowych zakupów i oferujemy łączenie przesyłek z różnych zakupów. Dodatkowo planujemy logistykę w taki sposób, by realizować jednorazowo większe zakupy i zmniejszać niepotrzebne transporty np. przy zamawianiu materiałów. Dobrze przemyślana logistyka pozwala nam, choć trochę, przyczynić się do zmniejszenia śladu węglowego.

Wprowadziliśmy alternatywę dla tradycyjnych, foliowych opakowań. Nasi Klienci mają możliwość zdecydować się na papierowe, ekologiczne opakowanie podczas zakupów. Taki sposób pakowania jest przyjaźniejszy środowisku, a opakowanie kartonowe można ponownie wykorzystać.

CERTYFIKOWANE MATERIAŁY

Realizujemy idee zrównoważonej mody także na etapie wyboru materiałów. Aby zmniejszać ich szkodliwy wpływ na środowisku wybieramy wyłącznie polskie, sprawdzone dzianiny. Decydujemy się wyłącznie na dzianiny z certyfikatem OEKO-TEX standard 100, które wolne są od substancji szkodliwych. Wprowadziliśmy także nową kolekcję, która wykonana jest ze 100% bawełny organicznej, która posiada certyfikat GOTS. W naszych projektach wykorzystujemy drobne dodatki poliestru, który pochodzi z recyklingu.

PUŚĆ UBRANIE W RUCH

Rozpoczęliśmy cykliczną kampanię „Puść ubranie w ruch”, która pozwala oddać zbędne już ubrania dziecięce. Są one ponownie wykorzystane i cieszą kolejne dzieci. Przedłużamy w ten sposób ich cykl życia. Pokazujemy także, jak dbać o swoje ubrania, by zachowały dobry stan jak najdłużej. Zachęcamy do przekazywania go innym w przypadku kolekcji dziecięcych, z których dziecko może wyrosnąć. Pokazujemy, że drobne elementy można naprawić, a ubranie będzie nadal przydatne. Budujemy w odbiorcach świadomość, że ubrania powinny służyć jak najdłużej, bo takie rozwiązanie jest korzystne nie tylko dla nas konsumentów, ale także dla środowiska.

MYBASIC REPAIR

Naprawiaj nie wyrzucaj! To bardzo bliskie nam hasło. Mała plamka czy dziurka na ubraniu, to jeszcze nie powód aby je wyrzucać! Dlatego specjalnie dla naszych klientów przygotowaliśmy krótki instruktaż szycia. Dowiecie się na nim jak obciąć spodnie i zrobić z nich krótkie spodenki, jak doszyć kieszonkę lub falbankę na plamkę. Na filmikach nakręconych wraz z naszym ekspertem Ultramaszyna pokazujemy krok po kroku jak naprawić ubrania przy użyciu maszyny lub igły. Z naszych resztek materiałów przygotowaliśmy również specjalne łaty, które możecie naszyć a przetarte kolana.

Jak naprawić ubrania
ZERO WASTE

Cenimy filozofię zero waste, dlatego wykorzystujemy maksymalnie nasze materiały (odpowiedni wykrój) oraz zagospodarowanie skrawków na oryginalne dodatki do ubrań np. kolorowe gumki do włosów czy opaski. W tym roku specjalnie dla naszych klientów zaprojektowaliśmy 3 unikatowe maskotki, które można uszyć ze specjalnie przygotowanych skrawków materiałów. W naszym sklepie znajdziecie specjalnie przygotowany zestaw skrawków, które zostały nam jako odpady, przy produkcji. Zobacz nasze maskotki.