Jak się ubrać na spotkanie klasowe po latach? Stylizacje i pomysły na strój

08.08.23

6 minuty

spotkanie po latach ubrania

Spotkanie klasowe z dawno niewidzianymi znajomymi i szkolnymi przyjaciółki zwykle bywa ekscytujące. Zastanawiamy się co słychać u naszych znajomych i martwimy o to, jak sami wypadniemy. I nie oszukujmy się, chcemy zaprezentować się jak najlepiej, bo to moment, który może świadczyć o tym, jak nam się w życiu ułożyło. Jak się ubrać na spotkanie klasowe po latach, by choć w tej kwestii poczuć się spokojnie i pewnie?

Jak się przygotować do spotkania klasowego po latach?

męska stylizacja spotkanie klasowe

Przede wszystkim trzeba zdać sobie sprawę, że nie idziemy tam za karę. Jeśli więc nie mamy na nie ochoty, możemy nie iść wcale. W większości przypadków jednak, spotkania klasowe po latach są bardzo przyjemne, to czas wspomnień i powrotu do młodości. By jednak zaprezentować się w jak najlepszej formie, warto przed wydarzeniem odwiedzić fryzjera i kosmetyczkę i lekko odświeżyć swój wygląd. Nowa fryzura, czy pasemka z pewnością dodadzą pewności siebie. Ostatnią kwestią są stylizacje na spotkanie ze znajomymi z dawnych lat. Najczęściej do tego typu spotkań dochodzi z okazji rocznicy zdania matury czy ukończenia szkoły, są to ciepłe miesiące, więc taki też strój będzie zapewne potrzebny.

W czym na spotkanie klasowe? Wybierz odpowiednie rodzaje ubrań

stylizacja golf

Strój na spotkanie klasowe po latach powinien być dopasowany do Twojej osobowości. Powinien to być taki ubiór, który można założyć na kolację z przyjaciółmi w lokalu. Oczywiście ostateczny wybór będzie podyktowany miejscem, w którym odbędzie się spotkanie klasowe po latach. Jeśli będzie to elegancka restauracja należy wybrać inny strój, niż do swobodnej piwiarni. Najważniejsze jednak, by zdecydować się na lubiane ciuchy, zamiast wybierać strój, który do nas nie pasuje. Strój na spotkanie klasowe po latach ma być niewymuszony i naturalny, można oczywiście zaopatrzyć się w jakiś nowy ciuch na tę okazję, ważne, by pasował on do naszego stylu i był wykorzystywany także po wydarzeniu.

Jak się NIE ubierać na spotkanie klasowe po latach - najczęstsze błędy

Przede wszystkim strój na spotkanie klasowe po latach nie powinien być zbyt odważny. Mimo i nie jesteśmy już w szkole i w zasadzie możemy ubierać się, w co chcemy, warto zachować umiar w tej kwestii. Nie mamy już bowiem kilkunastu lat, by kusa spódniczka była najlepszym wyborem, nawet jeśli figura pozwala na noszenie takich modeli, a czas obszedł się z nami łaskawie. Zarówno panowie, jak i panie nie powinni także pojawiać się w krótkich spodenkach czy dresach. Ubiór powinien być bardziej elegancki, co podkreśli wyjątkowość okazji. Takie spotkanie klasowe po latach to bowiem ważna uroczystość. Zrezygnujmy także ze zbyt odświętnego outfitu, cekiny, pióra i świecidełka przydadzą się na sylwestra. Lepiej wybrać gustowne, ale nieprzesadne dodatki. Zbyt wysokie obcasy czy klapki to także nie jest dobry wybór. Jeśli wszystko ułoży się dobrze, nie wiadomo, jak skończy się taka impreza. Spotkania klasowe po latach potrafią przeciągnąć się do białego rana, a co jeśli po oficjalnej kolacji zechcecie skoczyć na tańce, wspominając własną studniówkę? Obcasy i spadające obuwie są więc niewskazane.

W co się ubrać na spotkanie klasowe po latach?

spotkanie po latach ubiór
sukienka na spotkanie klasowe

Dla pań dobrym wyborem będzie butelkowozielona damska sukienka do kolan, która będzie odpowiednia na taką okazję zarówno 5, jak i 15 lat od ukończenia szkoły. Bardzo wygodna i prosta stylizacja po dołożeniu dodatków sprawdzi się na każdą ewentualność. Można w niej przetańczyć całą noc z kolegą z klasy. Także czarna spódnica midi i maxi będą świetnym wyborem. W połączeniu z miękkim, lejącym golfem z wiskozy sprawią, że będziesz mogła pojawić się na spotkaniu bez cienia kompleksów, nawet jeśli takowe za czasów szkolnych miałaś. To prosty, ale gustowny strój na spotkanie klasowe po latach. Mężczyźni mogą wybrać klasyczną i zawsze odpowiednią koszulkę polo z krótkim rękawem w towarzystwie jeansów lub spodni materiałowych. Na chłodniejsze dni polecamy golf, który zarówno z chinosami, jak i spodniami z materiału i marynarką będzie się prezentował super. Takie proste i minimalistyczne stylizacje na spotkanie ze znajomymi ze szkolnej ławki zapewnią wygodę i dobre samopoczucie, a to jest przecież najważniejsze na takim wydarzeniu.

Porady

Wcześniejsze wpisy z tej kategorii: