Jak się ubrać na wigilię w pracy? Zasady i wskazówki

24.11.22

6 minuty

jak się ubrać na pracowniczą wigilię

Strój na wigilię firmową przysparza nieraz problemu. Zastanawiamy się, czy należy ubrać się bardzo oficjalnie, czy może bardziej na luzie. Nie ma jednak jednej odpowiedzi.

Wigilia w pracy - oficjalnie czy "na luzie"?

Co ubrać na wigilię firmową? O jakim stroju powinniśmy myśleć, by odpowiednio wyglądać podczas uroczystości w pracy? Bardzo wiele zależy od tego, w jakim miejscu pracujemy. Wiele przedsiębiorstw ma ustalony dress code, który obowiązuje na co dzień. Wtedy stylizacje na wigilię firmową powinny być utrzymane w podobnym tonie. Nie warto rezygnować z ustalonych wzorców przy tak ważnej okazji. Jest jednak wiele firm, które nie narzucają pracownikom sposobu ubierania. Wtedy kwestia, jak ubrać się na wigilię w pracy zależy wyłącznie od osobistych preferencji.

stylizacja wigilia firmowa

Niebieska spódnica damska midi i beżowa koszulka damska w serek

Jaki powinien być strój na wigilię firmową?

Przede wszystkim nie powinniśmy zapominać, że spotkanie wigilijne to ważna uroczystość. Nawet jeśli nie obowiązuje nas narzucony sposób ubrania, powinniśmy przygotować strój, który będzie się wyróżniał i będzie inny niż to, co zakładamy na co dzień. Podkreślenie wagi spotkania jest bowiem istotne. Ważne jednak, aby i w ten dzień było nam komfortowo, warto więc zdecydować się na wygodne, dobrej jakości stroje. Sukienka na wigilię firmową będzie dobrym pomysłem dla każdej pani, dla panów natomiast ciekawą propozycją będą koszulki polo w różnych wersjach kolorystycznych.

Stylizacje na wigilię firmową dla kobiet

sukienka na firmową wigilię

Bordowa sukienka z falbanką damska

Jak wspomnieliśmy, wybór sukienki na wigilię firmową pozwoli stworzyć udaną stylizację w krótkim czasie. Warto wybrać model z naturalnych materiałów, mając na uwadze, że sukienkę można będzie wkładać wiele razy na różne okazje. To zdecydowana przewaga modeli o dobrej jakości. Nie są jednorazowymi wydatkami. Bordowa sukienka z falbanką czy wersja w kolorze butelkowej zieleni będą doskonałe na świąteczne spotkanie. Dobrym pomysłem będzie także wygodna czerwona spódnica damska midi, która połączona z zielonym golfem damskim stworzy uroczą świąteczną stylizację na firmową wigilię.

Stylizacje na wigilię firmową dla mężczyzn

męska stylizacja na wigilię firmową

Khaki golf męski

Panowie doskonale zaprezentują się w bawełnianych golfach. Świetny będzie np. butelkowozielony golf męski, równie dobry na firmowe spotkanie wigilijne będzie model w kolorze bordo - https://mybasic.pl/bordowy-golf-meski-p-do17222.html. W naszej ofercie możesz znaleźć wiele innych kolorów golfów, które dopasujesz do swojej stylizacji. Przydatne i bardzo praktyczne będą także koszulki polo. Praktyczne modele jak np. czerwona koszulka polo krótka to dobra baza do ubrania wigilijnego. Panowie będą się dobrze prezentować w takich koszulkach, zachowując komfort.

Jak ubrać się na wigilie w pracy – wybór kolorów

Nasze propozycje na to, jak ubrać się na wigilię w pracy oparliśmy na znanych i powszechnie lubianych kolorach świątecznych. Na święta Bożego Narodzenia królują bowiem trzy barwy, które każdy doskonale zna – czerwony, zielony, złoty. To trzy podstawowe świąteczne kolory. Wykorzystanie ich zapewni wyjątkowy i klimatyczny zestaw nie tylko na wigilię firmową. Jeśli więc zastanawiałaś się, jak się ubrać na wigilie w pracy, warto skorzystać z naszych podpowiedzi i wykorzystać popularne kolory Bożego Narodzenia. Więcej inspiracji oraz ubrania na święta można znaleźć w naszych świątecznych podpowiedziach.

Porady

Wcześniejsze wpisy z tej kategorii: