Kreatywnie i kolorowo - pomysły ubrań i stylizacji na rodzinną sesję zdjęciową

12.03.24

minuty

sesja fotograficzna z dzieckiem

Kto z nas nie lubi czasem powspominać i pooglądać zdjęć, które przywołują miłe wspomnienia? Sesja zdjęciowa z noworodkiem, pierwszy dzień w szkole, a następnie matura? Takie wspomnienia są bezcenne. A może rodzinna sesja zdjęciowa? Każda okazja jest właściwa na dobrą zabawę. Zobacz, jak się ubrać na sesję zdjęciową w plenerze i w domu, stwórzcie wiele wspaniałych fotografii, które w przyszłości przypomną miłe chwile.

Rodzinna sesja zdjęciowa - wyjątkowe wspomnienia na lata

Nie wszystkie zdjęcia muszą pochodzić od fotografa. Sesja zdjęciowa w domu może być także udana. Dziś każdy dysponuje telefonem z aparatem, a zdjęcia tego typu są przyzwoitej jakości. Wystarczy nieco wprawy, a sesja zdjęciowa dla rodziny przyniesie dobre fotografie na pamiątkę. Dodatkową zaletą rodzinnej sesji zdjęciowej we własnym wykonaniu jest swobodna atmosfera i dobra zabawa, jaka może jej towarzyszyć. Wystarczy przemyśleć, jak ubrać się na sesję zdjęciową, by efekt był dla nas zadowalający. Tematykę, aranżację i ubrania na sesję zdjęciową można zaplanować wcześniej, by samo fotografowanie przebiegło bez większych kłopotów.

Najpopularniejsze rodzaje rodzinnych sesji zdjęciowych – inspiracje

sesja fotografie

Tematem do wspólnego fotografowania może być w zasadzie każda okazja. Jednak są takie chwile w naszym życiu, które szczególnie chcemy uwiecznić. Sesja zdjęciowa ciążowa, z noworodkiem, własny ślub i pierwszy roczek naszej pociechy. Także sesje związane z porami roku cieszą się powodzeniem np. jesienna sesja zdjęciowa dzieci, kiedy dominują określone barwy i aranżacja. Ostatnio modne stały się także sesje zdjęciowe mamy i córki, taty i syna. Znajdź pomysł na sesję zdjęciową i pobawcie się wspólnie.

Ciążowa sesja zdjęciowa - w oczekiwaniu na narodziny dziecka

Jak się ubrać na sesję zdjęciową w ciąży? Wiele zależy od tego, czy decydujesz się na profesjonalną sesję, czy jest to Wasza domowa zabawa. Jeśli jest to sesja zdjęciowa w studio, pomysły, aranżacje i akcesoria powinien zaproponować fotograf. Oczywiście możecie wspólnie dopasować jego wizję do twoich chęci. Najważniejsze, być czuła się swobodnie, jest to fotografia intymna i tylko jeśli będziesz rozluźniona uzyskacie dobry efekt. Może to być sesja zdjęciowa w sukience, spódnicy czy spodniach. Nie musisz także pokazywać zbyt wiele, jeśli nie czujesz na to chęci. Sesja ciążowa może pokazywać zarys brzuszka lub więcej, ale tylko jeśli tego zechcesz. Mogą w niej także brać udział oboje partnerzy, takie sytuacje są coraz częstsze.

Sesje zdjęciowe z noworodkiem - uwiecznij pierwsze momenty w życiu dziecka

sesja noworodkowa

Kiedy maluch już pojawi się na świecie, rodzice stają się bardzo zajęci. Warto jednak znaleźć trochę czasu na sesję zdjęciową noworodka. To chwile, które bardzo szybko miną, a rodzice będą do nich powracać po stokroć. W takim wypadku lepiej postawić na profesjonalistów, zdejmie to także ciężar organizacji z rodziców, którzy mają i tak wiele na głowie. Sesja zdjęciowa dla noworodka może odbyć się w studiu lub w plenerze. Wiele zależy od pogody i Waszych chęci.

Rodzinne sesje zdjęciowe z dziećmi - tworzenie wyjątkowych wspomnień

sesja zdjęciowa z dzieckiem

Każda rodzina powinna mieć choć kilka wspólnych rodzinnych sesji zdjęciowych. Tworzone na przestrzeni lat układają się w kronikę naszego życia, dorastania dzieci, a kolejno i wnuków. To świetna pamiątka dla każdego. Rodzaj i przebieg sesji będzie uzależniony od uczestników. Inaczej przebiegnie sesja zdjęciowa z niemowlakiem, inaczej ze starszymi dziećmi.

Sesja w studiu, w domu czy w plenerze? Sprawdź jak się ubrać!

sesja rodzinna

Jak się ubrać na sesję zdjęciową w plenerze, a jak na tę w studio? Oczywiście o tej pierwszej zdecydują warunki atmosferyczne, w środku zimy nie będziemy biegać w samych marynarkach i sukienkach. W studio natomiast dobór ubioru jest dowolny. Najlepiej skorzystać z porad doświadczonego fotografa w tej kwestii, który  doradzi odpowiednią kolorystykę ubrań, która będzie spójna ze scenografią, w jakiej tworzone będą fotografie.

Sesja w plenerze - dobierz zestawy ubrań do pory roku i pogody

Znacie doskonałe zdjęcia z rodzinnych sesji zdjęciowych, gdzie cała rodzina wygląda idealnie i doskonale komponuje się z otoczeniem? Prawdopodobnie to efekt dobrej współpracy z fotografem. Dopasowanie kolorów do otoczenia i aury wokół daje naprawdę dobre efekty. Jesienią dobrym wyborem będą pomarańczowy, żółty, zielony, czerwony. Podkreślą otaczającą przyrodę. Oczywiście kolory muszą do nas pasować, jeśli są dla nas nieodpowiednie, nie warto ich wybierać. Latem sprawdzą się lekkie kolory i materiały, nawet biały współgra z letnią scenografią, szczególnie na muśniętej słońcem skórze. Wiosną warto postawić na żywe barwy, bo to czas kiedy w otoczeniu dominuje zieleń, a przyroda budzi się do życia. Zimą można wykorzystać wiele kolorów, o tej porze roku najważniejsze to nie zmarznąć na sesji, by nie skończyła się chorobą.

Rodzinna sesja zdjęciowa w domu - pomysły na różne okazje

Najczęstszymi okazjami, które zachęcają do stworzenia sesji zdjęciowej w domu, są święta. Czy to nie w okresie Bożego Narodzenia możemy podziwiać najwięcej zdjęć znajomych w SM? Uroczysta atmosfera i aranżacja, która towarzyszy tym dniom zachęca do fotografowania. Choinka w salonie z połyskującymi światełkami stworzy doskonałe tło do rodzinnej sesji zdjęciowej. Do tego czerwone lub zielone stylizacje i złote dodatki. Kolory te to symbole świąt, będą idealne do sesji.

Podobną sesję można wykonać przy wielkanocnym stole, miejsce choinki zajmą zajączki i koszyczek. Warto też zaopatrzyć się w żywe kwiaty. Kolory, jakie powinny dominować to żółć, zieleń, musztarda. Okazją do sesji może być także przygotowanie do balu przebierańców, czy dzieci nie wyglądają uroczo w strojach, które pieczołowicie przygotowały im mamy? Warto to uwiecznić.

Lifestyle

Wcześniejsze wpisy z tej kategorii: