Ubrania na sesje zdjęciowe – jak ubrać dziecko na sesję zdjęciową, by dobrze wyglądało na zdjęciach?

10.05.22

9 minuty

stylizacje do zdjęć

Ubrania na sesje zdjęciowe nie powinny odgrywać najważniejszej roli, jednak ich wybór ma duże znaczenie dla efektu, jaki osiągniemy. Ważne więc, by stylizacja do sesji zdjęciowej była odpowiednia.

Zwyczaj organizowania sesji fotograficznych nie jest niczym nowym, jednak współczesne możliwości znacznie to ułatwiają. Dziś już niemal każdy może sam przygotować sesję zdjęciową. Oczywiście nie chodzi tu o profesjonalną sesję, ale o taką zorganizowaną we własnym zakresie. Choć oczywiście polecamy obydwie formy, zarówno zdjęcia wykonane przez fotografa, jak i własne produkcje przyniosą wiele satysfakcji.

Sesja zdjęciowa – czy warto ją robić?

Zdjęcia to możliwość zatrzymania czasu. Z przyjemnością powracamy do miłych chwil po latach, kiedy wpatrujemy się w stare fotografie. Przywołanie takich minionych momentów jest bardzo miłe, warto więc posiadać album ze zdjęciami, który pomoże przywołać z pamięci wspomnienia. Zorganizowanie sesji zdjęciowej może być nie tylko sposobem na przygotowanie ciekawych pamiątek, ale także na dobra zabawę. Jeśli nie marzysz o profesjonalnej fotografii, wystarczy przygotować ubrania do sesji i można rozpoczynać zabawę.

Przygotowanie sesji - stylizacja do sesji zdjęciowej, ubranka do sesji dziecięcych

wakacyjne sesje fotograficzne ubranka

Morska koszulka z przedłużanym tyłem

Przygotowanie do sesji będzie uzależnione od tego, jaki rodzaj zdjęć będziemy chcieli wykonać i czy zdecydujemy się na współpracę z agencją fotograficzną, czy też zajmiemy się tym samodzielnie. Polecamy spróbować pobawić się w fotografa samodzielnie. Oczywiście do wykonania sesji ślubnej, narzeczeńskiej czy innej, ważnej dla nas okazjonalnej warto wynająć profesjonalistę. Mamy wtedy pewność, że unikalny moment naszego życia będzie odpowiednio zarejestrowany, i będziemy mieć w przyszłości pamiątkę. Natomiast jeśli chodzi o stworzenie pamiątkowych fotografii np. z wakacji, warto pobawić się samemu. Wystarczy przygotować ubrania na sesje oraz wybrać miejsce.

Rodzaje sesji zdjęciowych – sesje w plenerze i w studio

Najpopularniejsze sesje zdjęciowe to takie, które wykonywane są w studio fotograficznym lub w plenerze. Choć wykonanie tej pierwszej wydaje się niemożliwe w domowych warunkach, wcale nie musi być trudne. Wystarczy wybrać jedno z domowych pomieszczeń i odpowiednio je zaaranżować. Polecamy jednak, jeśli tylko pogoda na to pozwala, na zorganizowanie sesji w plenerze. Można wykorzystać barwy, jakie oferuje nam natura i wzmocnić je ubrankami do sesji zdjęciowej. Sesje w naturalnym środowisku są dużo ciekawsze niż takie w studio, czy domu. Odpowiednie ubrania na sesję zdjęciową mogą stworzyć z otoczeniem idealne kadry, które będą się prezentować cudownie na zdjęciach.

sesja foto ubrania

Różowy kapelusz muślinowy i ecru kapelusz muślinowy

Ubrania do sesji zdjęciowych dla dzieci

Jakie ubranka do sesji zdjęciowych będą najlepsze? Na to pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie. Wiele zależy od tego, czy nasza prywatna sesja jest organizowana z jakiejś szczególnej okazji. Czy jest to sesja urodzinowa, świąteczna, czy może nie jest podyktowana żadnym wydarzeniem. Dobór kolorów może bowiem zależeć od okoliczności. Jeśli jednak szykujecie zdjęcia, które mają być pamiątką, ale nie są wykonywane z okazji żadnych świąt, macie dużą dowolność w doborze ubranek do sesji zdjęciowej. W przypadku fotografii plenerowych warto wziąć pod uwagę, jakie kolory dominują w przyrodzie i przygotować ciuchy na sesje zdjeciowa, które będą współgrały z otoczeniem.

Jak ubrać się na sesję zdjęciową – ubranka dla dzieci do sesji fotograficznej, jakie będą najlepsze?

Przy wyborze stylizacji na sesje zdjęciowe należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych zasad, które zagwarantują, że sesja będzie mogła się udać. O czym więc nie zapomnieć, szykując ubranka dla dzieci do sesji?

  • Ubrania muszą być komfortowe. To jak wyglądamy ma wpływ na to jak się czujemy i odwrotnie. By dzieci na sesji wypadły naturalnie i miały przyjemność z pozowania powinniśmy im zapewnić komfortowe ubranie na sesje zdjeciowa. Tylko w takich strojach do sesji fotograficznych będą się czuły dobrze, a całe przedsięwzięcie będzie dla nich przyjemne. Ciuchy powinny być sprawdzone i chętnie noszone.

  • Dobierz ubranka na sesje dla dzieci do okazji. Ciuszki muszą pasować do okoliczności, nie będziemy robić przecież sesji dziecięcej w lesie z dziećmi poubieranymi w eleganckie sukienki i marynarki. Okazja jest więc ważna.

  • Wybierz ubrania do sesji w jednym stylu. To, że wszystkie dzieci na zdjęciu będą ubrane w jednakowej formie, będzie miało wpływ na odbiór i spójność fotografii.

  • Nie przesadzaj ze wzorami i fakturami. Ubranka na sesje zdjęciowe, które mają zbyt wiele wzorów, odciągają uwagę od dzieci, które są głównymi aktorami na fotografiach. Nie odwracajmy od nich uwagi wielkimi logo czy napisami. Świetnie sprawdzają się gładkie ubrania, bez wzorów i jednolite kolory, które łatwo ze sobą łączyć.

  • Kolory, które będą właściwie dobrane do sesji, dadzą świetny efekt. Jeśli jednak nie czujesz się zbyt pewnie w doborze barw postaw na jednolite, neutralne barwy. Gładka koszulka lub spodnie czy sukienka z pewnością będą odpowiednie, szczególnie jeśli wybierzesz neutralne barwy.

Ciuchy na sesje zdjęciową – kolory

Wspomnieliśmy już, że podczas doboru kolorów do sesji warto uwzględnić porę roku, szczególnie w przypadku sesji w plenerze. Wiosną i latem świetnie sprawdzą się pastele. Warto unikać kontrastowych barw, takich jak biel czy czerń, szczególnie w terenie. Kolory mogą być intensywne lub mniej nasycone. Nie warto ubierać się w jednym kolorze. Oczywiście powinniśmy zachować kolorystyczną spójność, ale nie do przesady. Twórzcie połączenia, w których czujecie się dobrze. Czerwony z zielenią, niebieski z pomarańczem, a może niebieski z zielonym? Jeśli nie masz wprawy, możesz podejrzeć zdjęcia z naszych sesji zdjęciowych i zainspirować się połączeniami kolorów. Uwielbiamy barwy i nasze zdjęcia to pokazują. Oczywiście należy pamiętać, że zbyt wiele kolorów i wzorów na zdjęciu może odciągnąć uwagę od dzieci. Należy więc i w tym aspekcie zachować umiar.

ubrania dziecięce sesja zdjęciowa

Czerwone spodenki dziecięce, niebieska koszulka z zapięciem

Ubranka do sesji fotograficznej – przykładowe połączenia

To, w co ubrać dziecko na sesję zdjęciową zależne jest od stylu sesji i pory roku. Gdy jest cieplej, sukienki na sesje zdjęciowe dla dzieci sprawdza się idealnie. Dziewczynki je uwielbiają i na zdjęciach też się dobrze prezentują. Sukienki do sesji dziecięcych mogą być w różnych kolorach. W przypadku sesji wakacyjnych warto wybrać lekką sukieneczką np. miętową sukienkę bez rękawów czy morelową sukienkę z krótkim rękawem. Dobrze będzie też wyglądała fioletowa sukienka z falbanką w paski. W przypadku chłopców na sesji letniej sprawdzą się zielone spodenki bojówki dla chłopca z błękitną koszulką z zapięciem. Najważniejsze, by stroje do sesji zdjęciowej były wygodne i nie odbiegały od tych, które zwykle założylibyśmy na wakacjach. Dałoby to nienaturalny efekt. A nasze fotografie mają pokazywać momenty, które są miłymi wspomnieniami, a nie wystylizowanymi kadrami.

Pobaw się w fotografa i przygotuj z dziećmi sesję zdjęciową. Wybierzcie wspólnie ubiór na sesje zdjęciową, to już też może być udana zabawa. Jeśli lubisz kolory na zdjęciach, możesz zdecydować się na nasze ubranka, znajdziesz tam zarówno spokojniejsze pastelowe ubrania dla dzieci, jak i doskonałe na wiosnę zielone ciuchy, które świetnie zaprezentują się w wiosennym klimacie. Zadbajcie wspólnie o wspomnienia, do których będziecie wracać z przyjemnością.

Porady

Wcześniejsze wpisy z tej kategorii: