Męskie spodnie dresowe - do biegania, na spacer, siłownię i nie tylko

08.06.23

5 minuty

dres spodnie

Dresy nie bez powodu zasłużyły na opinię najwygodniejszych modeli w męskiej garderobie. I mali i duzi doskonale wiedzą, co wybrać, kiedy marzą o komforcie. Co więcej zwykle chłopcy i mężczyźni posiadają swoje ulubione pary dresów, których nie wymieniliby na inne spodnie za nic w świecie. Co decyduje o popularności, jaką zdobyły spodnie dresowe męskie? Zobaczmy!

Spodnie dresowe - dla aktywnych mężczyzn

Choć dla wielu luźne spodnie dresowe męskie kojarzą się z leniwym popołudniem w domu, modele te dają dużo więcej możliwości. Spodnie do biegania, spodnie na rower, spodnie na spacer – pod każdym z tych określeń kryją się dresy. Możliwości zastosowań jest naprawdę wiele i tylko od stylu życia zależy, do jakich aktywności je wykorzystasz. Bieganie, rolki, wyjazd w góry czy spacer do lasu, każde z tych zajęć wymaga komfortowego stroju, a męskie spodnie dresowe zapewnią wygodę w każdych okolicznościach. Tam, gdzie liczy się swoboda ruchu, tam sprawdzą się spodnie dresowe męskie bawełniane. Panowie kochający sport i lubiący aktywne spędzanie czasu powinni zaopatrzyć się w męski dres lub oddzielnie dobrać spodnie i bluzę, które stworzą praktyczny komplet na wiele okazji. Wybór spodni można znaleźć tutaj - https://mybasic.pl/249-spodnie-i-spodenki.

Jakie są rodzaje spodni dresowych? Najpopularniejsze typy dresów

dresy mężczyzna

Wśród męskich dresów można wyróżnić kilka typów. Są to np. spodnie dresowe męskie bez ściągaczy, które, choć mniej popularne, są wybierane przez część mężczyzn. W takich modelach spodnie mogą swobodnie opadać na buty, zakrywają także kostkę. Do wszelkich aktywności wygodniejsze są jednak spodnie dresowe męskie ze ściągaczami. Nie tylko podkreślą figurę, zwężenie nad kostką pozwala lepiej wyeksponować buty, które są istotnym elementem modnych, miejskich stylizacji. Spodnie na siłownię męskie, podobnie jak model do biegania czy jeżdżenia na rowerze, które posiadają ściągacz, są bezpieczniejsze, luźne nogawki mogą np. wkręcić się w łańcuch itp.

Mimo iż modele zakończone ściągaczem prezentują się lepiej, niektórzy są przywiązani do dawnych fasonów i wybierają spodnie dresowe męskie o prostych nogawkach. Najważniejsze, by właściciel dobrze się w nich czuł. Dresy dla mężczyzn mogą także różnić się wykończeniem w pasie. Najpopularniejszy to model na gumkę, jednak chętnie wybierane są także wersje ze sznurkiem, pozwalającym na regulację spodni w pasie.

Jaki skład powinny mieć spodnie dresowe?

kolorowe dresy męskie

Fakt, że męskie spodnie dresowe są tak komfortowe i uniwersalne zależy nie tylko od ich fasonu. Drugą bardzo istotną kwestią sprawiającą, że męskie dresy są tak chętnie wybierane, jest skład materiału, z jakiego są uszyte. Im więcej bawełny tym lepiej, choć nie zawsze spodnie dresowe męskie bawełniane 100% będą najlepszym rozwiązaniem. Wszystko zależy od konkretnego przypadku, czasem wskazana jest domieszka innych surowców, jak np. elastan. Nie zmienia to faktu, że naturalny dres męski bawełniany będzie dużo lepszy niż model ze sztucznych materiałów. Bawełna to surowiec o wielu zaletach, które przekładają się na komfort użytkowania spodni na rower, do biegania, czy do leniuchowania.

Jak nosić dresy męskie?

dresy dla mężczyzn
męskie spodnie z dresu

Dziś męskie spodnie dresowe wywalczyły sobie prawo pojawiania się w wielu stylach. Kiedyś kojarzone wyłącznie ze sportem spodnie nie dziwią już w casualowych i miejskich stylizacjach. Są ich nieodłącznym elementem. Inaczej niż kiedyś podchodzi się także do ubrań basic, dziś dresy zestawione z koszulą czy luźną marynarką nikogo już nie dziwią. Męskie spodnie dresowe mają stałe miejsce w męskich garderobach i sprawdzą się jako spodnie na rower, do biegania czy na niedzielny spacer.

Luźne spodnie dresowe dla mężczyzn to model, który naprawdę odpowiada na ich potrzeby, a do tego jest bardzo uniwersalny, co mężczyźni także cenią. Do najchętniej wybieranych należą granatowe spodnie dresowe męskie, dresy męskie ze ściągaczem w kolorze khaki czy idealne na chłodniejsze dni  bordowe dresy męskie z meszkiem. Jednak coraz częściej panowie sięgają także po odważniejsze kolory jak zielony, czerwony, musztardowy, wprowadzając do swych stylizacji więcej barw.

Lifestyle

Wcześniejsze wpisy z tej kategorii: