Outfit do szkoły dla dziewczynki i chłopca - kolorowe propozycje My Basic

18.08.22

7 minuty

ubrania do szkoły

Powrót do szkoły oznacza dla rodziców sporo pracy. Zobacz, o czym trzeba pamiętać i jak pomóc dziecku stworzyć ubiór do szkoły, który będzie wygodny i funkcjonalny.

Outfity do szkoły - co można ubrać i o czym nie zapomnieć?

Początek roku to czas zakupów. Kompletujemy akcesoria szkolne, piórniki, tornistry, przybory. Przed nowym rokiem szkolnym należałoby także zajrzeć do szafy i sprawdzić, czy mamy niezbędne elementy garderoby, które będą potrzebne w szkole. Szczególnie jeśli jest to pierwsza klasa i nie mamy jeszcze odpowiednich ubrań z zeszłych lat.

Ubrania do szkoły to nie tylko te stroje, które dziecko będzie zakładać każdego dnia, ale też specjalny, dedykowany strój na WF, czy specjalny strój na szczególne okazje tzw. galowy. Ogólnie do szkoły należy zaopatrzyć się w te same ciuchy, w których pociecha chodzi na co dzień, trzeba jedynie zwrócić uwagę, by była ich odpowiednia ilość.

Jak ubrać się do szkoły? Jakie powinny być outfity do szkoły?

ubrania do szkoły

Błękitna bluza na zamek dziecięca i zielona marynarka dresowa dziecięca

Outfit do szkoły może być różnorodny. Wiele zależy od wieku dziecka. Tym młodszym należy pomóc w przygotowaniu stroju do szkoły, wybrać odpowiednie elementy garderoby, a także pomóc stworzyć gotowe stylizacje do szkoły, które będą spójne i odpowiednie. Jak ubrać się do szkoły podstawowej? Przede wszystkim nie warto przesadzać, lepiej postawić na wygodny strój niż wybrać zbyt eleganckie ciuchy, których dziecko nie polubi. Dziecko przebywa w placówce po kilka godzin, komfortowe ubranie do szkoły z pewnością ułatwi mu ten czas.

Stylizacje do szkoły – czego unikać?

Przy młodszych dzieciach nie ma zbytnio problemu z wybraniem odpowiednich ubrań do szkoły. Jeśli natomiast chodzi o starsze dzieci, które same chcą decydować jak się modnie ubrać do szkoły, należy jedynie dopilnować, by dzieciaki nie przesadziły. Stylizacje do szkoły dla 12 latki mogą się bowiem różnić od stroju 7-latka, jednak strój nastolatka nie może być prowokujący czy niewłaściwy. W szkole nie powinno się nosić czapki, ubrania nie powinny zawierać elementów czy napisów obraźliwych. Powinno się także unikać prowokacyjnych, prześwitujących strojów, czy zbyt krótkich ubrań. Strój do szkoły powinien być czysty, schludny i dopasowany do aktywności ucznia.

Modny strój do szkoły - ubrania dla dziewczynek i chłopców

outfit do szkoły

Bordowa bluza na zamek dla dzieci i butelkowozielona bluza z kapturem dziecięca

Outfit do szkoły wymyślony przez dziecko pomaga mu wyrażać siebie, nie ma więc co zabraniać nastolatkom tworzenia własnych, oryginalnych propozycji. Choć w szkole nie można za mocno szaleć, to ubranie do szkoły nie musi być nudne. Można kombinować z kolorem i tworzyć naprawdę ciekawe outfity do szkoły, które przyciągną spojrzenia innych uczniów i pozwolą się wyróżnić. W co warto się zaopatrzyć, by tworzenie stroju do szkoły było jeszcze prostsze?

  • marynarka dresowa – ubranie dobre nie tylko na szkolne uroczystości, decydując się na mniej typowy kolor można zdobyć bazę do świetnych stylizacji

  • spodnie dresowe – niezastąpiony ubiór do szkoły. Wygodne, pozwalające na swobodę spodnie są najlepszym wyborem niezależnie od okazji, no może poza szkolnymi apelami

  • kuloty – ciekawa propozycja skierowana do dziewczynek. Luźne spodnie mogą zastąpić ulubione dresy, kiedy zechcemy stworzyć nową stylizację do szkoły. Wyglądają bardzo ciekawie i są wygodne.

  • bluza rozpinana – praktyczny model na różną pogodę. Może być zapinana na zamek, na napy, posiadać kaptur lub nie. Jednak taki model zdecydowanie warto mieć.

  • koszulka polo – model z długim lub krótkim rękawem. Koszulka świetnie wygląda, można ją wykorzystać do bardziej eleganckiego stroju, przy czym pozostaje bardzo wygodna.

stroje dla dziewczynek do szkoły

Szara marynarka dresowa dziecięca oraz granatowa marynarka dla dzieci

Oczywiście udane outfity do szkoły można tworzyć z posiadanych już ubrań. Z pewnością przydadzą się także różnorodne T-shirty, ciekawe spódnice dla dziewczyn np. model midi z kieszeniami. Sięgnij po inspiracje na udane dziewczęce outfity do naszych ubranek dla dziewczynek. Można tam znaleźć wiele ciekawych modeli, które idealnie sprawdzą się do szkoły. Stroje do szkoły dla chłopców można znaleźć natomiast w kategorii z ubraniami dla chłopców, a nastolatkowie znajdą pomysły na udane outfity do szkoły w dziale, gdzie umieściliśmy młodzieżowe propozycje -  https://mybasic.pl/144-junior. Najważniejsze to pamiętać, że w szkole spędza się dużo czasu i wskazane są wygodne modele, zarówno dla młodszych, jak i starszych. W naszej ofercie znajdziesz odpowiednie ubrania do szkoły, które przypadną do gustu i dzieciom i rodzicom.

Porady

Wcześniejsze wpisy z tej kategorii: