W kolorze dyni - proste stroje na Halloween dla chłopca i dziewczynki

20.09.22

7 minuty

ubrania na halloween pomarańczowe

Lubicie magię, jaka towarzyszy wieczorowi duchów? Dzieci chcą wziąć udział w zabawie i potrzebują prostego stroju na Halloween? W tym roku nie daj się zaskoczyć i pomyśl o tym wcześniej!

Stroje na Halloween dla dzieci

Halloween to święto, które zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Kolorem, który kojarzy się nam najmocniej z tym świętem, jest pomarańczowy. Wziął się on z tradycji, która nakazywała podczas obchodów tego święta rozpalać ogromne ogniska. I choć dziś kojarzymy go bardziej z innym symbolem, bo z dynią, jest on nadal podstawowym kolorem tego święta. Warto więc wykorzystać go do stworzenia stroju na Halloween dla dzieci, jest bowiem najbardziej charakterystyczny. Z pewnością więc przydadzą się pomarańczowe ubrania

Strój dyni dla dziecka – nie tylko te straszne przebrania

Dynia to swoisty symbol Halloween i nie może jej zabraknąć tego dnia. Nie od zawsze jednak był to znak rozpoznawczy tego święta. Jest to zwyczaj dość nowy, jednak szybko się przyjął i dziś zrósł się z tym dniem jak choinka z Bożym Narodzeniem. Dynia to także doskonały pomysł na strój na Halloween dla dzieci. Choć tego dnia królują kościotrupy, pająki i duchy nie wszystkie stroje muszą być straszne. Dotyczy to głównie młodszych dzieci, które chciałyby uczestniczyć w zabawie tego dnia, ale boją się strasznych przebrań. Strój dyni dla dziecka będzie doskonałym rozwiązaniem. Pozwoli maluchom się przebrać i nie spowoduje, że będą się bały. Dodatkowo idealnie wpisuje się w klimat, a dynia jako symbol Halloween będzie doskonałym przebraniem.

Łatwe stroje na Halloween w jesiennych kolorach - postaw na pomarańczowe ubrania

ubrania Halloween chłopiec

Pomarańczowa bluza z kapturem dziecięca i morelowy T-shirt dziecięcy

Przebranie dynia dla dziecka będzie doskonałe dla maluchów. Można je zrobić bardzo szybko. Będzie to doskonały strój na Halloween dla chłopca i dziewczynki np. do przedszkola. W najprostszej wersji, która może uratować rodziców, którzy nie przygotowali się na obchody nocy duchów, wystarczy kilka elementów i strój dyni na Halloween będzie gotowy. Wystarczy pomarańczowa bluza lub pomarańczowa koszulka oraz w takim samym kolorze, pasujące do całości stroju pomarańczowe spodnie. Taki strój dyni dla chłopca należy uzupełnić maską dyni. Idealnie, jeśli mamy jeszcze trochę czasu, by nabyć maskę. Może być plastikowa, filcowa, papierowa.

Jeśli natomiast szykujemy kostium na ostatnią chwilę, pozostaje nam jedynie namalowanie dyni na buzi dziecka. W przypadku, kiedy szykujemy strój dyni dla dziewczynki, możemy zamienić spodnie na pomarańczową sukienkę, sprawdzi się tak samo dobrze. Na głowę można nałożyć zieloną czapeczkę, która będzie przypominać ogonek warzywa.

Strój na Halloween dla chłopca i dziewczynki – podstawowe kolory tego święta

pomarańczowe sukienki dziewczęce

Pomarańczowa sukienka dziewczęca z kieszeniami oraz pomarańczowa sukienka z długim rękawem

Jeśli potrzebujecie strojów Halloween dla dzieci, a nie macie zbyt wiele czasu na szukanie, wykorzystajcie charakterystyczne kolory tego święta. Strój dyni dla dziecka jest dobrym pomysłem, jednak starsze dzieci mogą nie chcieć takiego przebrania. Czarne, fioletowe, pomarańczowe – wykorzystaj ubrania w tych kolorach. Są kojarzone z Halloween i idealnie się sprawdzą.

Do fioletowej sukienki wystarczy dorzucić czarną narzutkę, która można stworzyć z kawałka niepotrzebnego materiału, dołożenie do tego tradycyjnej miotły pomoże przeistoczyć grzeczną dziewczynkę w groźną czarownicę, na szczęście tylko na jeden wieczór. Prosty strój na Halloween dla dziewczynki gotowy.

Chłopca można przebrać za diabełka lub ducha. Białe spodnie i bluza oraz wymalowana na biało twarz z podkreślonymi oczami szybko przemieni dziecko w duszka. Niekoniecznie takiego złego. Natomiast czarne ubranie uzupełnione peleryną w kolorze fioletowym i sztuczne kły to elementy udanego stroju wampira. Jeśli uda się zdobyć rogi, można także stworzyć prosty strój na Halloween – diabełka.

Prosty strój na Halloween – gdy to święto Cię zaskoczy

Choć Halloween nie jest świętem ruchomym, często zdarza się, że przeoczymy ten termin. Aby jednak nie psuć dziecku zabawy podczas zbierania łakoci, warto postarać się i stworzyć chociażby prosty strój na Halloween, taki jak np. wskazaliśmy powyżej. Dużym ułatwieniem do stworzenia szybkiego kostiumu na Halloween jest posiadanie jednolitych, kolorowych ubrań, jak np. pomarańczowa koszulka, spodnie itp. elementy garderoby. . Gładkie ciuchy będą się do tego nadawać bardzo dobrze, w przeciwieństwie do wzorzystych modeli, czy ubrań z napisami. Warto więc zadbać, by w szafie dziecka znalazły się i takie ubrania. Najlepiej w różnych kolorach, z pewnością się przydadzą na różne okazje, które także mogą Was zaskoczyć.

Lifestyle

Wcześniejsze wpisy z tej kategorii: