Zielony - to kolor, który nas otacza, szczególnie wiosną. To barwa, która zmotywuje i podniesie poziom energii, jest z pewnością bardzo lubiany i chętnie zakładany.
Zielony to kolor powstający z niebieskiego i żółtego. Mimo iż jest kolorem pochodnym, można go znaleźć niemal wszędzie. Szczególnie wiosną i latem dominuje w otoczeniu. Jest silnie związany z przyrodą, płodnością i nowym życiem. Po łacinie to „viridias” i łączy się ze słowami, kojarzonymi ze wzrostem jak np.: siła, być pełnym wigoru, dojrzałość. Zielony to kolor nadziei, wolności. Zapowiada on nowe życie, ze względu na to, że silnie związany jest z wegetacją. Zielony kolor, co jeszcze oznacza? Zielony to także symbol losu i przypadkowości, np. można to zaobserwować przyglądając się stołom w kasynach, czy kolorowi kortów tenisowych.
Barwa zielona działa relaksacyjnie i uspokajająco. Już nawet niedługie spoglądanie na ten kolor obniża poziom stresu, koi nerwy i działa odprężająco na nasz układ nerwowy. Warto więc spoglądać na niego jak najczęściej. Zieleń to także oznaczenie tego co duchowe, kojarzone z równowagą, spokojem, wyciszeniem. Witalność, energia i siła to także cechy przypisywane tej barwie. Zieleń, szczególnie jasne jej odcienie, bywa też utożsamiana z młodością i niewinnością czy niedojrzałością. Choć kolor zielony ma zwykle pozytywne konotacje, za czasów średniowiecznych był kojarzony negatywnie, a noszenie zielonych ubrań mogło ściągnąć na właściciela złe moce i niepowodzenie. Być może konsekwencją tego jest także skojarzenie zieleni z trucizną, jadowitymi zwierzętami, jak np. węże czy ropuchy, a także z popsutym pożywieniem.
Blondynki, rudowłose, szatynki – zielony będzie odpowiedni dla każdej pani. Biorąc pod uwagę jego neutralny charakter i mnogość odcieni, każdy dopasuje sobie jakiś jego wariant. Dodatkowo kolor zielony pasuje do osób towarzyskich, ale dobrze sprawdzi się także u osób, które cenią spokój i stabilność. Pasuje także do ludzi przyjaznych, którzy unikają konfliktów i niesnasek. Doskonale będą się w nim czuły osoby dojrzałe i wrażliwe. To także barwa odpowiednia w każdym wieku - dla dzieci, dla nastolatków i dla dorosłych.
Miętowo-zielona koszulka dwukolorowa dziecięca
W zależności od typu urody można dobrać idealny odcień. Barwą tą mogą się więc cieszyć nie tylko jesienne typy urody o kasztanowych włosach i cerze jak oliwki, odpowiednie przygaszone odcienie spodobają się osobom w typie lata, intensywne powinny uzupełnić szafę osób o zimowym typie urody. Wiosna może się natomiast cieszyć pastelowymi zieleniami.
Zielony jest pierwszym produkowanym syntetycznie kolorem, dzięki temu mógł się szybciej rozpowszechnić i stał się popularny. W naturalnej formie znajdziemy go natomiast w pokrzywie, naparstnicy i szpinaku. Dziś zielony jest bardzo chętnie wykorzystywany przez firmy ze względu na skojarzenia z ekologią i zdrowiem. Miłośnicy zielonych ubrań mogą znaleźć u nas wiele inspiracji. Zieleń można nosić nie tylko wiosną, czy do stylizacji świątecznych, jest odpowiedni przez cały rok.