Witaj, szkoło - kompletujemy wyprawkę ucznia

31.08.19

6 minuty

szkolny outfit

Inauguracja roku szkolnego to też początek wielkiej przygody. Nowa klasa, kolejna porcja wiedzy i odmienne spojrzenie na świat – okres nastoletni to pierwsze kroki w dorosłość, a ta oznacza samodzielne podejmowanie decyzji. Podpowiadamy, co warto wybrać wspólnie z juniorem do jego szkolnej wyprawki.

Do tej pory to my, rodzice często sami wybieraliśmy plecak, okładki zeszytów i ubrania naszych dzieci, ale kilkanaście lat na koncie oznacza pełne prawo do decydowaniu o swoim dobytku. I pozwólmy dzieciom na takie decyzje. One będę czuły, że mogą rozstrzygać o własnych sprawach, a my mamy pewność, że nowy tornister albo para spodni nie zostaną rzucone w kąt. Samodzielność to ważna cecha prawie dorosłego młodego człowieka – trenujmy ją przy okazji kompletowania wyprawki ucznia.

Plecak na medal

Tornister w stylu vintage albo sportowy plecak do zadań specjalnych – niezależnie od tego, jaki model wybierzemy, starajmy się podpowiedzieć dziecku, że wygoda, odpowiednia pojemność – w tym przypadku ok. 20 litrów – i wytrzymałość to bazowe cechy. Nastolatkowi marzy się czarny plecak, który dla nas wydaje się ponury? Nie ma sprawy – pomyślmy o tym, że czerń łagodniej przyjmuje zabrudzenia. Nasza córka zamarzyła o modnej, skórzanej torbie na ramię? Ta opcja jest do rozważenia – warto wyjaśnić, że sam w sobie ciężki model obciążony dodatkowo podręcznikami, może stanowić wyzwanie dla ciała, nadwyrężając ramię. Może sprawdzi się alternatywa w postaci pięknego plecaka ze skóry?

szkolny strój

Stylowa śniadaniówka

Przekąska na drugie śniadanie to obowiązkowy punkt wyposażenia uczniaka. Pozwólmy dzieciom wybrać taki model lunchboxa, dzięki któremu z dumą będą z niego wyjmować smakołyki spakowane o poranku. Pudełka na żywność muszą być przede wszystkim szczelne i pojemne, by oprócz kanapki zmieściły też kawałki owoców i warzyw, a nawet małe sztućce. Warto rozważyć śniadaniówkę z kilkoma przegródkami, które sprytnie segregują elementy posiłku. W parze z pudełkiem powinien iść bidon – na wodę, domową herbatę albo ulubiony sok. Do wyboru są rozmaite lunchboxy i modele wytrzymałych butelek: w wersji minimalistycznej, przezroczyste albo ozdobione kolorowymi wzorami – wszystko zależy od gustu głodnego i spragnionego (wiedzy) ucznia.

Wygodna garderoba

Kupowanie ubrań dla nastolatka to już nie lada wyzwanie. W tym temacie, drodzy rodzice, należy być ostrożnym, aby nie popełnić stylistycznego faux pas, nabywając strój, który w oczach dorastającego dziecka uchodzi na infantylny. Bezpieczna opcja to wspólne zakupy – i te tradycyjne, i te online, podczas których skompletujemy użyteczny, wygodny i dobrze prezentujący się zestaw. Niechaj za bazę posłużą podstawowe ubrania – jednokolorowe i koniecznie bawełniane, bo to synonim największego komfortu. 

W ofercie MyBasic pojawiła się nowa kategoria JUNIOR dedykowana dzieciom w wieku 11-14 lat. Znajdziecie tu rozmiarówkę do 164 cm wzrostu i uniwersalne kroje sukienek, bluz, koszulek i spodni. Ukochane dresówki to must have uczniaka – supermiękkie, niekrępujące ruchów i co najistotniejsze: wyposażone w kieszenie z boku i z tyłu. Do nich jak ulał pasuje kolorowa bluza z kontrastowym zamkiem. Krój bejsbolówki jest kultowy i uniseksowy, co oznacza, że zapinana bluza będzie ulubionym okryciem wierzchnim zarówno chłopców, jak i dziewczynek. Przydatna będzie także bluza na zamek w uniwersalnym, granatowym kolorze. Na ciepły wrzesień dla modnej uczennicy sprawdzi się sukienka z falbanką i krótkim rękawem, a na chłodniejsze dni – wersja dłuższa noszona z barwnymi rajstopami. Obie we wszystkich kolorach tęczy!

szkolne ubranie

Kropka nad i – przybory szkolne

Drobiazgi, ale jakie ważne! Zacznijmy od długopisu albo pióra – jeśli znajdziemy odpowiedni, wygodny dla dłoni dziecka model, zaopatrzymy się w klika sztuk. Dobrze wiemy, że przybory piśmiennicze szybko się wyczerpują, no i lubią się gubić. Klej, gumka, nożyczki i linijka niechaj zamieszkają w pojemnym piórniku, najpiękniejszym, oczywiście. Tu – podobnie jak w przypadku plecaka – pozwólmy dzieciom decydować o formie i kolorze ulubionego modelu. Do tego kluczowe zeszyty: kolorowe, charakterystyczne okładki to jeden z ulubionych motywów ucznia. W końcu matematyka czy język polski mają się kojarzyć wyłącznie miło.

Rodzina

Wcześniejsze wpisy z tej kategorii: