Baby shower - wszystko co musisz wiedzieć o przyjęciu dla przyszłej mamy

13.09.23

6 minuty

prezenty na baby shower

Oczekiwanie potomstwa to ciekawy okres. Choć kojarzy się z wieloma wyrzeczeniami ze strony przyszłej mamy, ma także wiele przyjemnych momentów. Jednym z nich jest organizacja baby shower. Co to za wydarzenie? Jak się ubrać na baby shower i co kupić? Zobaczcie!

Co to jest baby shower?

Baby shower to przyjęcie, które popularne jest w stanach Zjednoczonych i anglosaskich. Organizowane jest dla przyszłej mamy i jej dziecka i to oni są tego dnia najważniejsi. Impreza organizowana jest przez bliskie mamie osoby, np. siostrę, przyjaciółki, kuzynki. Na baby shower zaprasza się żeńskie towarzystwo i w takim gronie się bawi. W Polsce coraz częściej odbywają się tego typu przyjęcia i są one bardzo dobrze przyjmowane. Jeśli więc chcecie urządzić bliskiej osobie taką imprezę, z pewnością warto.

Kiedy robi się baby shower?

organizacja baby shower

Kwestia tego, kto organizuje baby shower i kiedy się ono odbędzie, nie jest ściśle określona. Przyjęło się, że imprezę organizuje się ok. 8 lub 9 miesiąca ciąży, ale może to być także wcześniej. Wiele zależy od tego, kto organizuje baby shower i jaką datę ustali. Przede wszystkim należy jednak uwzględnić samopoczucie ciężarnej, dla której organizowana jest zabawa. Choć jest to przyjęcie niespodzianka, to jak się czuje przyszła mama, jest najważniejsze. Czasem więc warto zrezygnować z efektu zaskoczenia w celu dogadania optymalnego terminu na takie spotkanie.

Jak zorganizować baby shower, by impreza się udała?

Spotkanie przyszłej mamy z bliskimi jej osobami, jak przyjaciółki czy rodzina ma na celu wspólne uczczenie narodzin maluszka oraz wsparcie mamy w tym wyjątkowym czasie. Kobiety podczas trwania przyjęcia dzielą się z ciężarną poradami o macierzyństwie, wspierają, podtrzymują na duchu. To także moment na świetną zabawę, oderwanie się, śmiechy i poczucie wspólnoty wśród innych kobiet. Przede wszystkim najważniejszą kwestią jest fakt, że jest to impreza tematyczna i powinien o tym świadczyć każdy drobiazg. Od tortu, po dekoracje, balony czy zaproszenia. Powinno być uroczo, a cała uwaga powinna być skupiona na mamie i maluszku, który niedługo pojawi się na świecie. Najczęściej jest to impreza bez alkoholu, a przekąski powinny uwzględniać dietę kobiet w ciąży.

Baby shower - co kupić?

Co kupić na baby shower dla mamy, a co dla dziecka? Wiele zależy od tego, czy przygotowana została lista prezentów, które mogą się przydać przyszłej mamie. Jeśli taki spis istnieje, sprawa jest bardzo prosta, wystarczy wybrać jedną z pozycji i poinformować pozostałych gości, o swoim zakupie. Takie rozwiązanie jest o tyle dobre, że prezenty dla mamy nie będą się powtarzać. A jeśli lista powstała we współpracy z młodą mamą, pewne będzie, że upominki będą przydatne. Jeśli nie istnieje gotowa lista, należy samemu wymyślić, co kupić na baby shower. Istnieje jednak wiele produktów, które  pewnością będą trafionym i przydatnym upominkiem.

baby shower co kupić

Z pewnością przydadzą się ubranka dla noworodka. Ciuszków dla maluszka nigdy dość, przyszła mama będzie musiała zaopatrzyć się w mniejszą ich ilość jeśli zostanie nimi obdarowana. Dobrym pomysłem jest wybór kompletów, świetnie sprawdzi się zestaw wyprawka dla noworodka. To dedykowane najmłodszym zestawy ubranek, które są idealne dla noworodków. Dobrym i praktycznym pomysłem na prezent na baby shower będzie także beżowy kocyk z wełny merino. Nawet jeśli nie znasz jeszcze płci maluszka, bo ujawniona zostanie na przyjęciu, jest to klasyczny i uniwersalny kolor, odpowiedni dla chłopców i dziewczynek.

Co kupić na baby shower poza ubrankami? Równie często co ciuszki, bliskie osoby przynoszą przyszłej mamie także kosmetyki i zabawki dla niemowlaków, które z pewnością także się przydadzą. Na miejscu będą także prezenty dla mamy, która przecież także wymaga szczególnego traktowania. Wszelkie kosmetyki oraz akcesoria, które sprawią jej radość, będą odpowiednie. Może to być także zabieg kosmetyczny dla kobiet w ciąży lub voucher na wykorzystanie już po porodzie.

Najważniejsze w organizacji baby shower jest wspólne spędzenie czasu, zrelaksowanie się ciężarnej, dla której nadchodzący czas będzie dość męczący i może to być ostatni moment na chwilę odpoczynku. Ważne więc, żeby organizacja nie spoczywała na jej barkach, nawet jeśli inicjatywa pochodzi od niej. Przyszła mama nie powinna się zajmować imprezą, a być na niej gościem. To wyjątkowy moment dla niej i dziecka.

Porady

Wcześniejsze wpisy z tej kategorii: