Co na prezent dla noworodka? Co można kupić na prezent maluszkowi?

30.05.22

7 minuty

co na prezent dla noworodka

Narodziny dziecka to ogromne wydarzenie w rodzinie. Każdy chce poznać maluszka. Gdy więc nadchodzi moment odwiedzin u świeżo upieczonych rodziców, warto podarować coś maluchowi. Co na prezent dla noworodka wybrać? Jeśli nie wiesz, co się może sprawdzić, przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, co kupić noworodkowi na prezent.

Czas narodzin dziecka jest wyjątkowy. Rodzina, bliscy i przyjaciele chcą poznać maluszka, który pojawił się właśnie na świecie, jednak należy wykazać się w tej sytuacji taktem. Nie należy odwiedzać młodych rodziców bez zaproszenia. Należy dać im trochę czasu na zaznajomienie się z nową sytuacją, w jakiej się znaleźli. Noworodek w domu, to w końcu spora zmiana w życiu. Warto więc poczekać z odwiedzinami na moment, kiedy rodzice będą już na to gotowi i dopiero wtedy wybrać się i poznać nowego członka rodziny. Jednak przez ten czas można już wymyślić, co dla noworodka na prezent wybrać.

Co na prezent dla noworodka – jakie prezenty sprawdzają się najlepiej?

Prezent dla noworodka zależy od tego, jak dobrze znasz się z rodzicami. Może to być symboliczny upominek, lub większy prezent. Co kupić dla noworodka na prezent?:

  • zabawki – to pierwsza myśl, kiedy myślimy o prezentach dla dzieci. Jednak jako pierwszy prezent dla noworodka nie polecamy tego rodzaju upominków. Noworodek nie widzi wyraźnie, do ukończenia 3-4 miesięcy widzi jedynie światło, kontrastowe kolory czarne i białe oraz ruch. Kolorowe zabawki będą mu przydatne najwcześniej po ukończeniu 4 miesiąca życia. Za wcześnie także na większość zabawek edukacyjnych, z których noworodek jeszcze nie skorzysta. Można wybrać zabawki, które zawiesza się przy łóżeczku, np. karuzelki czy zabawki szumiące, które koją i ułatwiają zasypianie. Te modele sprawdzą się przy maluszku.

  • środki pielęgnacyjne – taki prezent doceni każdy rodzic, trzeba jednak pamiętać o jednej kwestii. Jeśli zastanawiamy się, co kupić na prezent dla noworodka i myślimy o zakupie kosmetyków dla maluszka, najlepiej zapytać rodziców, jakich środków używają. Ewentualnie można chociaż podpytać, czy maluszek nie ma alergii na jakieś środki kosmetyczne, prezent, który będzie się składał z kosmetyków, których nie będzie można użyć, nie będzie trafiony. Do tej kategorii można także zaliczyć pieluchy. Pieluchy to prezent, który zawsze się przyda i trudniej tutaj o pomyłkę. Wszyscy rodzice wiedzą, jak dużą ilość pieluszek zużywa się przy malutkim dziecku, taki prezent więc zawsze się przyda.

  • gadżety dla noworodków – elementy wystroju pokoju maluszka w postaci lampek czy innych dekoracyjnych elementów także mogą być dobrym pomysłem. Podobnie też kocyki, śpiworki, buteleczki czy gryzaki. Jednak warto zwrócić uwagę, że na ten pomysł może wpaść więcej osób, i o ile zapas pieluch na pewno zostanie wykorzystany, to 8 gryzaków i 7 smoczków może się nie przydać.

Ubranka na prezent dla noworodka

ubranka na prezent dla noworodka

Czapeczka dla noworodka, body kopertowe  z długim rękawem dla noworodków

Jeśli zastanawiasz się, co można kupić dla noworodka na prezent, pomyśl o zakupie ubranek dla noworodka. Jesteśmy zwolennikami praktycznych prezentów, które będą służyły noworodkowi i będą się podobały także rodzicom. Kolejna maskotka być może ofiarowana jest od serca, ale po pierwsze maluch nie może się nią jeszcze bawić, a po drugie otrzymał ich już wiele. Praktyczne prezenty, mimo iż może nie wyglądają tak spektakularnie, jak grające zabawki, są świetnym wyborem. Są bardzo przydatne i nigdy ich za wiele. Jakie ubranka dla noworodków warto wybrać na prezent?

body kopertowe z krótkim rękawem dla noworodka

pajacyk dla noworodka

półśpiochy dla noworodka

Każde z wymienionych ubrań dla noworodków jest niezbędne każdemu maluszkowi. Dzięki możliwości wywinięcia rękawków oraz regulacji długości zapięcia ubranka będą służyły dłuższy czas. Co jednak ważne, dostępne są już od rozmiaru 50 – 56 cm, są więc odpowiednie dla noworodków na prezent. Są to prezenty dla noworodka chłopca i dziewczynki. Mają bowiem uniwersalny kolor.

Wyprawka dla noworodka na prezent - z ubrankami i nie tylko

noworodek ubranka na prezent

Zestaw wyprawka dla noworodka DREAM

Osoby, które nie są pewne, jakie konkretnie elementy garderoby przydadzą się maluszkowi, a chciałyby sprawić młodym rodzicom praktyczny prezent dla noworodka, mogą zdecydować się na gotowy zestaw ubranek dla noworodka. Składa się on z 6 elementów, obok body, pajacyka i półśpiochów znajduje się tam także pieluszka bambusowa i czapeczka dla noworodka. Taka wyprawka to bardzo praktyczny pomysł, który przyda się maleństwu. Jeśli więc zastanawiasz się co kupić na prezent dla noworodka, a nie masz wprawy w samodzielnym dobraniu ubranek, gotowy zestaw jest świetnym pomysłem.

Jeśli już wiesz, co kupić dla noworodka na prezent, warto jeszcze zwrócić uwagę na kilka kwestii. Prezent powinien być dobrej jakości i musi być bezpieczny. W przypadku upominków dla najmłodszych trzeba szczególnie zadbać o bezpieczeństwo. Nasze ubranka, które można podarować noworodkom, wykonane są ze 100% bawełny organicznej, materiał jest więc odpowiedni, przyjazny dla wrażliwej skóry i bezpieczny nawet dla takich maluszków. Mamy nadzieję, że wiesz już, co kupić na prezent dla noworodka. Najważniejsze jednak, by okazać rodzicom wsparcie i chęć pomocy w tym wyjątkowym czasie, tego nie zastąpią im żadne prezenty.

Porady

Wcześniejsze wpisy z tej kategorii: