Kolor karmelowy – z czym łączyć kolor karmelowy, komu będzie pasowała ta popularna barwa?

29.09.23

5 minuty

koszulki w kolorze karmelowym

Karmelowy kolor to odcień brązu, kojarzony ze słodkim karmelem. Można go łączyć z wieloma barwami, będzie się prezentował świetnie w wielu kreacjach. Zobacz, czy warto mieć go w swojej szafie i wykorzystać w nadchodzącym sezonie.

Karmelowy kolor

Dostrzec go można głównie jesienią, kiedy to projektanci skupiają się na jesiennych kolorach. Jest jednak uniwersalny i wszechstronny. To najchętniej wybierany odcień brązu, warto zapoznać się z nim i wprowadzić do własnej garderoby. Kolor ten nie wymaga szczególnych cech charakteru, każdy powinien go wypróbować. Pasuje także do wielu typów urody, istnieje więc niewielkie ryzyko, że będzie w nim nie do twarzy. Pasuje do stylu tradycyjnego, jak i do zwariowanych, nowoczesnych stylizacji.

karmelowe bluzy

Kolor kojarzony jest także ze skóra wielbłąda, często więc nazywany bywa camelowym. Dawniej ze skóry wielbłądziej tworzone były płaszcze, które cieszyły się dużym powodzeniem, dostępne były jednak wyłącznie dla bogatszych, ze względu na wysoką cenę surowca. Poczucie ekskluzywności było więc powiązane z tą barwą. Dziś na szczęście kolor dostępny jest dla wszystkich bez wyjątków. Tworzenie stylizacji z kolorem karmelowym jest bardzo proste, powinny więc zapoznać się z nim osoby, które lubią szybkie, ale ciekawe stylizacje.

Karmelowy – znaczenie barwy

Ciepły karmelowy kolor kojarzy się bardzo pozytywnie. Słodki, przytulny, przyjemny – to pierwsze skojarzenia. Barwa tworzy wrażenie przytulności, jest spokojna i bezpieczna. Te cechy sprawiają, że często wykorzystywane jest w aranżacjach wnętrz. Także kolor karmelowy ubrania może wprowadzić do stylizacji spokój, elegancję, ciepło. Karmel sprawia wrażenie stabilności, świetnej jakości, to barwa niezawodna. Będzie idealny do casualowych, jak i eleganckich stylizacji. Jako kolor ziemi, występujący w przyrodzie, będzie odpowiedni dla każdego. Przypadnie do gustu także osobom ceniącym naturalne barwy. Pięknie zaprezentuje się na opalonej, muśniętej słońcem skórze

Z czym łączyć kolor karmelowy?

połączenia z karmelowym

Kolor karmelowy ubrania daje wiele możliwości  stylizacyjnych. Można wybrać go na kolor dominujący, lub zastosować wyłącznie jako detal. Będzie odpowiedni do każdego stylu i dla osób w każdym wieku. Lubią go zarówno dzieci, jak i dorośli. Proste, minimalistyczne kreacje idealne do pracy można stworzyć, łącząc karmelowy kolor z bielą lub czernią. Powstanie dzięki temu klasyczny zestaw. Do spójnej stylizacji z kolorem karmelowym będzie odpowiedni także beż, szary, czy granat.

Ładne zestawienia można stworzyć z niebieskim. Połączenie więc karmelowej góry z klasycznymi jeansami będzie więc jak najbardziej na miejscu. Jeśli natomiast marzymy o oryginalnej stylizacji z udziałem karmelu – postawmy na dołożenie ubrań w kolorze czerwonym. Warto także wypróbować butelkową zieleń oraz mniej oczywiste barwy pastelowe. Do typowej jesiennej stylizacji warto natomiast wybrać karmel, bordo, i czerwień lub pomarańcz.

karmelowe ciuszki

To, jaki kolor pasuje do karmelowego, zależne będzie także od jego odcieni. Jednak barwa sprawdzi się zarówno na ubraniach wierzchnich, jak np. płaszcze czy kurtki, jak i na bluzach czy spodniach. To kolor dla małych i dużych i na każdy wiek.

Porady

Wcześniejsze wpisy z tej kategorii: