Kolor limonkowy – komu się spodoba, z czym go łączyć?

23.03.23

5 minuty

kolor limonkowy

Limonkowy to popularny odcień zieleni. Powstaje on z koloru jasnozielonego z domieszką żółci. Można by powiedzieć, że to barwa między żółtym a jaskrawą zielenią. Jego nazwa nawiązuje do owocu cytrusowego, z którym często kojarzony jest ten kolor. Już z samego skojarzenia z tymi owocami wyłania się energetyczne, orzeźwiające działanie koloru limonkowego. To ciepły, letni kolor i do takich stylizacji nadaje się idealnie.

Limonka pojawiła się już w trendach 2022/2023 i była to zapowiedź tego, co na dobre widzimy w roku 2023. Kolor limonkowy widoczny jest nie tylko na ulicach czy pokazach mody, ale także w najbliższym otoczeniu. Wybór tej barwy na tegoroczne wakacje będzie więc strzałem w 10 i to nie tylko dla modowych trendseterów. Uroczy, świeży kolor spodoba się dorosłym i dzieciom. Nie ma przeciwwskazań wiekowych do jego noszenia, warto jedynie dopasować go do własnego typu kolorystycznego, by limonka nie podkreśliła ziemistości cery, jeśli istnieje taka obawa.

Limonkowy kolor ubrania – co mówi o właścicielu

dla kogo kolor limonkowy

Limonkowa sukienka midi bez rękawów damska

Kolor limonkowy jest najchętniej wybierany przez osoby szukające zainteresowania i lubiące zwracać na siebie uwagę. Miłośnicy ubrań limonkowych są najczęściej towarzyscy, energiczni, mają bogatą wyobraźnię. Kolor ten  pobudza, poprawia koncentrację, sprzyja pracy intelektualnej. Czasem ten zielono-żółty kolor bywa utożsamiany symbolicznie z chorobą i niedomaganiem, jednak wystarczy nie przesadzać z ilością limonki na ubraniach i nie ma obaw, by nasuwało się takie skojarzenie. Kolor limonkowy jasny to z pewnością propozycja dla osób lubiących wyraźne barwy. I takim osobom najlepiej pasuje, nie jest to raczej barwa, dla nieśmiałych i skromnych osób.

Z czym łączyć kolor limonkowy?

połączenia kolorystyczne z limonkowym

Barwinkowa bluzka z dekoltem damska i limonkowa spódnica maxi damska

Limonkowy można zestawiać z wieloma kolorami. Można tworzyć wybuchowe kompozycje, zestawiając limonkę z różem czy niebieskim, co wielu się podoba, jednak nie każdy jest tak odważny i gotowy na takie kombinacje rodem z wybiegów czy kont na IG. Kolor limonkowy do czego pasuje i jakie kolory warto do niego wybrać? Możliwości jest bardzo wiele. Mogą to być beże, granaty czy brązy. Pozwolą one stworzyć spokojniejsze zestawy z limonkowym. Kolor barwinkowy czy błękit także będzie super wyborem. Miłośniczki dziewczęcych połączeń mogą postawić na koralowy czy pudrowy róż, które będą się także dobrze komponować z soczystą limonką. Biały, czarny czy szary stonują trochę limonkową energetykę, można z nimi tworzyć bezpieczne zestawienia np. do pracy.

Barwa limonkowa na każdą porę roku

Wspominaliśmy już, że kolor limonkowy pasuje w każdym wieku. Można go także nosić niezależnie od rozmiaru, nie ma niepożądanych przez wiele kobiet właściwości pogrubiających. Mimo iż jest bardzo wyrazisty, jest pod tym względem neutralny. Jeśli nie jesteś gotowa na ubranie się w limonkowe ubrania od stóp do głów, nie ma w tym nic złego. Możesz zacząć od pojedynczych elementów garderoby, a nawet jedynie od dodatków. Już niewielki udział limonkowego koloru ożywi stylizację. Warto potestować ten kolor w różnych kombinacjach kolorystycznych i znaleźć swoje idealne połączenie. 

Porady

Wcześniejsze wpisy z tej kategorii: