Plażowanie z dzieckiem - co zabrać na plażę?

22.06.23

5 minuty

co przyda się na plaży

Tego lata wybieracie się na rodzinny wypad nad morze? By skorzystać z wakacyjnego relaksu, warto dobrze zaplanować taki urlop. Wiadomo bowiem, że całkiem inaczej wypoczywamy sami, a inaczej w towarzystwie pociech. Jednak przy odrobinie przygotowania plażowanie może być tak samo przyjemne. A więc, co na plażę z dzieckiem warto zabrać?

Co zabrać ze sobą na plażę z dzieckiem – niezbędne wyposażenie rodzica

zabawa na plaży

Co warto zabrać na plażę, by nie musieć po chwili wracać do hotelu czy ośrodka? Obok niezbędnych elementów jak strój kąpielowy, czy odpowiednie ubrania na plażę, które zapewnią komfort w ciepły dzień, przyda się także kilka dodatków. I tutaj wybawieniem stają się plażowe torby, które pomieszczą wszystkie niezbędne gadżety. Nie wolno bowiem zapomnieć o ręcznikach plażowych, niezastąpionym  kremie z wysokim filtrem SPF, kocu do siedzenia. Jeśli istnieje możliwość, warto także zabrać parasol przeciwsłoneczny lub mały namiocik – by zapewnić sobie i dziecku trochę cienia. Jeśli miejsce plażowania jest osłonięte od słońca, co jest bardzo wskazane przy całodziennym pobycie na plaży, można oczywiście darować sobie parawan, namiot czy elementy chroniące od słońca i wiatru. W zależności też od miejsca pobytu potrzebne akcesoria można często wypożyczyć na miejscu.

Co na plażę z dzieckiem zapakować, by się nie nudzić

zabawki plażowe dla dzieci

Dorośli doskonale relaksują się z książką w ręku, dzieci potrzebują jednak więcej stymulacji. Dodatkowo koniecznie trzeba zabrać zabawki, takie do piasku i takie do wody. Wiaderko, łopatka, grabki, foremki, wszystko, co może się przydać do zbudowania najlepszego zamku na plaży będzie niezbędne. W zależności od wieku i umiejętności  dziecka potrzebne mogą być także: kółko do kąpieli lub dmuchane rękawki, przyda się także materac do pływania. Gdy dziecko się zmęczy, warto zaoferować mu czytanie książeczki, trzeba więc zabrać jakąś ciekawą pozycję. Przyda się także dmuchana piłka do zabawy na brzegu i w wodzie. Ze starszymi dziećmi można także pograć w gry, dobrze sprawdzają się karciane, które łatwo ze sobą zabrać.

Co zabrać na plażę do jedzenia

Nie obejdzie się także bez przekąsek, podczas plażowania szybko stajemy się głodni. Warto zabrać małe i wygodne do zjedzenia na raz porcje, należy pamiętać także o chusteczkach do wytarcia rąk po jedzeniu. Najlepiej sprawdzą się proste składniki: małe owoce i warzywa, ewentualnie pokrojone porcje, gotowe kanapki. Warto także zabrać orzechy i bakalie. Zrezygnujmy z produktów, które mogą się szybko zepsuć, jeśli znajdują się poza lodówką. Podobnie tez nie zabierajmy przekąsek z kremami czy czekoladą, która szybko rozpuści się na słońcu. Oczywiście napoje to podstawa podczas dnia na plaży – są konieczne. Można wybrać soki czy lemoniady, pamiętać należy jednak, że do słodkich napojów mogą przylatywać owady. Najlepiej sprawdza się więc woda, doskonale gasi pragnienie i nawadnia.

Plażowanie z niemowlakiem

stylizacje plażowe

W przypadku urlopu z maluszkiem musimy liczyć się z tym, że całodzienne plażowanie będzie trudne. Lepiej więc przeznaczyć na to krótszy czas. Co na plażę dla niemowlaka będzie niezbędne? Oczywiście nie można zapomnieć o środkach pielęgnacyjnych dla bobasów, pieluszkach, kremach. Należy także zabrać jedzenie, nawet jeśli planujemy spędzić na plaży krótszy czas, jaki wynika z harmonogramu karmienia. Niezbędne będzie także picie. Maleństwu należy bezwzględnie zapewnić zacienione, spokojne miejsce. Co na plażę dla niemowlaka będzie jeszcze przydatne? Warto przemyśleć strój dla dziecka. Na upały dobrze sprawdzą się białe rampersy muślinowe lub zestaw z muślinowej koszulki niemowlęcej ecru w połączeniu ze spodenkami muślinowymi dla niemowląt w kolorze ecru.

Lista potrzebnych rzeczy może zawierać jeszcze wiele dodatków, podajemy jedynie niezbędne minimum, bez którego nie można się obejść. Nie zapomnijcie o nakryciu głowy. Czapki na lato to niezbędnik dla szykujących się do plażowania. Można także zdecydować się na muślinowe nakrycia głowy, które są idealne na letnie dni.

Porady

Wcześniejsze wpisy z tej kategorii: