Strój na łyżwy dla dzieci i dorosłych -jak się ubrać na lodowisko?

12.01.24

minuty

strój na łyżwy

Zima daje wiele możliwości aktywnego spędzania czasu. To także pora ferii zimowych, kiedy jest jeszcze więcej czasu na zabawę. Sanki, narty, łyżwy i lepienie bałwana uwielbiają zarówno dzieci, jak i rodzice. Choć zima bywa w tym roku kapryśna, nie warto rezygnować z zimowych rozrywek, niektóre z nich można zaplanować mimo wszystko.

Rodzinne wyjście na łyżwy - jak się przygotować?

Warto zaplanować zajęcia na czas feriil lub na zimowy weekend, a wyjście na łyżwy to z pewnością dobry wybór. Jeszcze lepiej jeśli będzie mogła wziąć w nim udział cała rodzina. Zobacz, jak ubrać się na lodowisko, by nic Was nie zaskoczyło.

Co ubrać na łyżwy? Komfortowe ubrania na lodowisko

Strój na łyżwy nie musi być najmodniejszy i pochodzić z najnowszych kolekcji, musi być natomiast wygodny. Nie ma bowiem nic gorszego niż ładne, ale całkowicie niepraktyczne ubranie na lodowisku. Podpowiadamy, co ubrać na lodowisko, by czuć się komfortowo i dobrze się bawić.

Kurtka na łyżwy

softshell na łyżwy

Odzież na łyżwy nie musi być wybierana specjalnie do tej aktywności. Jako kurtka na łyżwy sprawdzi się zwykła sportowa kurtka, którą nosimy na co dzień w zimie. Ważne jednak, by był to swobodniejszy model o sportowym charakterze. Piękny wełniany płaszcz, czy ładnie prezentująca się obcisła krótka kurteczka raczej nie sprawdzą się przy tej aktywności.

Spodnie na łyżwy

Spodnie na łyżwy dla dzieci muszą zapewniać swobodę ruchów, muszą to więc być albo luźniejsze modele, albo fasony dobrze okalające ciało. Sprawdzą się więc dresy, najlepiej takie ocieplane. Inną możliwością są getry na łyżwy. Zapewnią one komfort poruszania, ale to model, który polecamy już wprawniejszym łyżwiarzom. Jakie spodnie na łyżwy wybrać dla początkujących dzieci? W tym wypadku warto postawić na spodnie z softshellu, zapewnią nie tylko ciepło i wygodę, ale lepiej ochronią od wilgoci i szybkiego przemoczenia. Dzieci, które dopiero się uczą, mogą przewracać się dużo częściej, spodnie chroniące przed wilgocią mogą okazać się bardzo przydatne w tym wypadku.

Bluza na łyżwy

bluzy sportowe

Strój na lodowisko to także to, co mamy pod kurtką. W przypadku wielu aktywności sprawdzają się dziecięce bluzy dresowe. Są przyjemne w noszeniu, a luźniejsza forma pozwala na wszelkie ruchy. Pod bluzę można dobrać klasyczny T-shirt lub bieliznę termiczną, w zależności od temperatury. Warto jednak pamiętać, by nie ubierać się za ciepło. Ubranie na cebulkę to dobra praktyka. W każdym momencie można pozbyć się jednej z warstw gdy zrobi się za gorąco.

Akcesoria na łyżwy

ubranie na łyżwy

Odpowiedni strój na łyżwy dla dzieci i dorosłych to podstawa udanej zabawy na lodowisku, ale warto uwzględnić także inne akcesoria. Nie można zapomnieć o kasku, szczególnie w przypadku dzieci. Ten element jest niezbędny i nie warto z niego rezygnować. Kwestia bezpieczeństwa na łyżwach jest bardzo istotna. Innym akcesorium, które bywa przydatne, ale nie jest konieczne, są ochraniacze na kolana. To element, który docenią szczególnie początkujący. Kolana po upadku na lodzie potrafią nieźle boleć.

Strój na lodowisko dla dzieci i dorosłych

Wskazane przez nas ubrania będą przydatne nie tylko dla dzieci. To uniwersalne wskazówki, jak ubrać się na łyżwy. Mogą z nich skorzystać także rodzice. By jednak strój na lodowisko był pełen, należy dobrać do niego rękawiczki oraz czapki i kominy. Proponujemy ciepłe rękawiczki i wełniane czapki z merino, które mają właściwości termoregulacyjne, sprawdzą się więc, kiedy zacznie robić się ciepło po dłuższym jeżdżeniu. Oczywiście strój na lodowisko musi być dopasowany do miejsca, gdzie się wybieramy. Wcześniejsze wskazówki uwzględniały raczej lodowisko zewnętrzne, gdzie panują niższe temperatury zależne od pogody.

Jak się ubrać na lodowisko kryte?

Ubranie na łyżwy na krytym lodowisku musi uwzględniać, że nie jest tam aż tak zimno jak na zewnątrz. W takim wypadku mogą wystarczyć ubrania softshellowe, zarówno kurtka jak i spodenki. Także getry będą dobre. Jeśli jest wystarczająco ciepło można zrezygnować z czapki. Ważne jest, by obserwować siebie i dzieci i patrzeć, czy nie robi się nam za gorąco. W takich sytuacjach nietrudno o przeziębienie.

Porady

Wcześniejsze wpisy z tej kategorii: