spodnie softshellowe dziecięce
spodnie z softshellu dzieci

Spodnie softshell – praktyczne modele dla dzieci i niemowląt

Spodnie softshell to bardzo lubiane modele, które w ostatnich latach zyskują coraz większą popularność. Są bardzo funkcjonalne i sprawdzają się w różnorodnych warunkach atmosferycznych. Softshell sprawdza się podczas ciężkich, wymagających wycieczek górskich, jak i rodzinnych, jesiennych spacerów. Wystarczy dobrać modele odpowiednie do własnych potrzeb. Outdoorowe ubrania sprawdzają się doskonale dla dorosłych i dzieci i są odpowiedzią na wiele potrzeb.

Spodnie softshell dla dzieci – ułatwiają rodzicom ubieranie

Dzięki ubraniom z softshellu ubieranie stało się dużo łatwiejsze. Każdy rodzic przyzna, że praktyczne spodnie softshell dla dzieci są doskonałym ubiorem, szczególnie jeśli mowa o zabawie na zewnątrz. Spodnie outdoorowe dla dzieci sprawdzą się szczególnie w chłodniejszych porach roku jak jesień i zima oraz podczas brzydkiej, deszczowej pogody. Będą doskonałym strojem na plac zabaw, do przedszkola, czy na podwórko. Zapewnią dziecku pełen komfort i pozwolą na swobodną zabawę. Posiadacze takich modeli nie zamieniliby ich na inne.

Spodnie softshellowe są doskonałe na okresy przejściowe

Spodnie dziecięce softshell składają się z trzech warstw: tkaniny zewnętrznej, membrany i polaru. Każda z nich odpowiada za inne właściwości, a wspólnie tworzą doskonały materiał, który nie tylko chroni przed deszczem czy wiatrem, ale też oddycha i zapewnia komfort. Dwie pierwsze warstwy odpowiadają za ochronę przed wiatrem – podczas okresów przejściowych to wiatr jest bowiem bardzo uciążliwy. Wewnętrzna warstwa polarowa odpowiada za komfort termiczny. Ubrania softshellowe z membraną zapewniają jeszcze lepszą ochronę przed uciążliwym wiatrem, który w dużej mierze odpowiada za szybkie wychłodzenie organizmu, spodnie więc doskonale sobie poradzą nawet w chłodny, wietrzny dzień.

Wygodne i przemyślane spodnie z softshellu

Spodnie softshellowe są przyjemne w dotyku, materiał dobrze się układa i pozwala na komfort ruchu. Nie jest sztywny, o co moglibyśmy się obawiać. Miękki materiał oraz dodatkowe przeszycia na kolanach dla poprawy komfortu ruchu zapewniają dzieciom pełną swobodę. Ubranie nie będzie ich ograniczać w zabawie. Nogawki zakończone gumką chronią przed podwijaniem spodenek. Nasze spodnie softshell dziecięce zostały bowiem zaprojektowane tak, by ułatwiać dzieciom poruszanie i odpowiadać na ich potrzeby. Takie rozwiązania pozwalają na pełną swobodę, spodnie można bez problemu wsadzić do kaloszy czy innych wyższych butów, które najczęściej uzupełniają strój. W pasie znajduje się wygodna guma i regulacja na guziczek, co pozwala dopasować spodenki.

Dlaczego tak polubiliśmy spodnie dziecięce softshell?

Softshell spodnie to modele wiatroodporne, doskonale chroniące przed wiatrem nawet przy dużej aktywności, a jednocześnie oddychające. Dziecko się w nich nie spoci i nie przegrzeje. Materiał dobrze radzi sobie z wilgocią, eksportując wilgoć na zewnątrz. Dzięki temu, że wychładzający wiatr nie przedostaje się do wewnątrz, a wilgoć zostaje odprowadzana na zewnątrz, dziecko ma zapewniony komfort i bezpieczeństwo. Silny wiatr szybko może doprowadzić do oziębienia, a jeśli maluch dodatkowo jest zgrzany, o chorobę nietrudno.

Spodnie softshell z membraną pozwalają na nieograniczoną zabawę

Spodnie softshell dzięki wodoodporności 10 000 i oddychalności 5000 doskonale nadają się do zabaw na zewnątrz. Nie trzeba bowiem rezygnować z aktywności, nawet jeśli pogoda nam nie sprzyja. Wystarczy odpowiednie ubranie, a spodnie softshell dla dzieci z pewnością stanowią jego część. W takim ubiorze dziecko może bez strachu chlapać się w kałużach, usiąść na mokrym piasku, a nawet zjechać ze zjeżdżalni, na którą napadał deszcz. Spodnie nie wchłaniają wilgoci, a wodoszczelność jaką posiadają, z pewnością poradzi sobie nie tylko z lekkim deszczem podczas spaceru (materiał powinien wytrzymać słup wody wysokości 10000 mm oddziałujący na 1 m kwadratowy materiału).

Łatwe w utrzymaniu spodnie softshell to modele, które rodzice szybko pokochają

Spodnie outdoorowe nie tylko zapewniają dzieciom komfort i pozwalają na spędzanie czasu na świeżym powietrzu przy niesprzyjającej pogodzie, ale są także łatwe w utrzymaniu w czystości – rodzice uwielbiają takie rozwiązania. Spodnie softshell dziecięce nie wymagają bowiem częstego prania, wierzch materiału chroni przed wchłanianiem brudu, więc łatwiej je utrzymać w czystości. Odporne na zabrudzenia spodnie softshellowe można dodatkowo zaimpregnować, wzmacniając ich właściwości wodoodporne. Przy właściwej pielęgnacji spodnie spoftshell posłużą długi czas, są to bowiem solidne i wytrzymałe modele, które szyjemy w Polsce, dbając o ich jakość. Modele posiadają certyfikat OEKO-TEX standard, który potwierdza ich bezpieczeństwo i brak substancji szkodliwych.

Softshell spodnie dziecięce – nie tylko dla starszaków

W naszej ofercie można znaleźć spodnie softshell dla dzieci i dla niemowląt. Młodsze szkraby także lubią aktywność na świeżym powietrzu i chcielibyśmy im ułatwić przygotowanie do jesiennych spacerów, gdy wilgoć czy mżawka próbują skutecznie zniechęcić do wychodzenia z domu. Wiatroodporne, oddychające i komfortowe spodenki dziecięce z softshellu z pewnością będą dobrą zachętą. Gdy pogoda już nie może być wymówką chyba czas ubierać się na spacer.