ciuchy róż
róż ubrania

Różowe ubrania – optymistyczne stroje dla każdego

Różowe stroje pasują każdemu niezależnie od karnacji czy wieku. Choć częściej widujemy w tym kolorze dzieci i osoby młodsze, także starsi mogą się cieszyć jego pozytywnym działaniem. Istnieje bowiem sporo odcieni tej barwy, dzięki czemu można idealnie dopasować kolor do swoich potrzeb, by czuć się dobrze w różowym ubraniu. Modna magenta, fuksja czy pastelowy, romantyczny odcień? W zależności od okoliczności można wybrać intensywne i zmysłowe elementy garderoby lub lekkie, subtelne i słodko-delikatne róże.

Kwiatowe inspiracje – różowe dodatki i ubrania do delikatnych stylizacji

Różowe ubrania często kojarzone są z czułością, macierzyństwem, kobiecością. Mogą posłużyć do stworzenia dziewczęcych, niewinnych zestawów. Mogą jednak być podstawą ostrych i zaczepnych kreacji. Wszystko zależy od wybranych odcieni. I choć kolor wziął swą nazwę od delikatnego kwiatu, to warto pamiętać, że i róża ma kolce, czasem więc mocny róż może pomóc pokazać pazura. Niezależnie od wyboru róż będzie prezentował się pięknie zarówno w dodatkach, jak i w monolookach.

Różowe ubrania damskie i męskie

Na szczęście czasy, kiedy róż wybierano wyłącznie dla dziewczynek, mijają. Coraz częściej widać znane postaci męskiego świata w tej barwie, co jest zdecydowanie pozytywnym zjawiskiem. Zagarnięcie różowych ubrań wyłącznie dla dziewczynek i kobiet mocno zakorzeniło się w kulturze i podsycało stereotypy. Jest to o tyle ciekawe, że przez długi czas różowe ubrania przeznczone były dla chłopców i mężczyzn ze względu na swój wyraźny, mocny charakter.

Dziś na szczęście równowaga zostaje przywrócona i zarówno różowe ubrania damskie, jak i męskie są dostępne. Wybierając ubranka dla maluszków, z pewnością spotkamy się jeszcze z tym klasycznym podziałem, warto dobrze zastanowić się nad wyborem koloru dla niemowlaka. Niebieski także będzie dobry dla dziewczynki, warto więc kierować się wyłącznie własnymi chęciami i nie ulegać społecznej presji w tej kwestii.