Znamy kolor roku 2024 – zobacz Peach Fuzz od Instytutu Pantone

02.01.24

6 minuty

ubranie kolor morelowy

Tajemniczo brzmiący numer 13-1023 kryje nowy kolor roku 2024. Instytut Pantone ogłosił nim Peach Fuzz. Wygrał delikatny odcień brzoskwiniowej barwy. Zobacz, na co postawili eksperci. Sprawdź jego znaczenie, poznaj atmosferę, jaka mu towarzyszy, koniecznie też zaopatrz się w ten gorący kolor roku i wzbogać swoje stylizacje!

Trend kolorystyczny na rok 2024 - w odcieniu brzoskwini, w klimacie vintage

morelowa koszulka męska

„Brzoskwiniowy meszek” to kolor 2024 pantone (13-1023 Peach Fuzz). Jest przyjazny, serdeczny i słodki. Łączy młodość i nowoczesność. Ma wnosić atmosferę współpracy i życzliwości. Oznacza troskę, to kolor, który sprzyja zatrzymaniu się w pędzącym świecie i zwróceniu uwagi na relacje międzyludzkie, na przyjaźnie. Wskazuje na radość płynącą z kontaktu i bliskości.
Peach Fuzz ma także zwracać uwagę, by znaleźć czas na wgląd w siebie, na zatrzymanie się, odetknięcie i odpoczynek, bo to naprawdę ma znaczenie. Dziś większą uwagę przykłada się do zdrowia i komfortowego samopoczucia, taki wybór to także zwrot w kierunku nierozerwalnych kwestii psychicznych i budowaniu równowagi. Kolor ma być oddaniem bliskości, oddaje pragnienie bycie we wspólnocie, jednoczenia. To barwa przyjazna i ciepła w odbiorze. Jest miła, aksamitna i delikatna. Jawi się jako miękki w dotyku puch, którego chcemy dotknąć, poczuć, powąchać i posmakować.

Peach Fuzz 13-1023 Pantone na 2024 rok – jaki to kolor?

Nowy wybór Pantone to barwa, która harmonijnie łączy ciepło i elegancję. To odcień brzoskwini, kolor ukryty między różowym a pomarańczowym. Lekki i subtelny. Można go już obserwować w wiosennych kolekcjach na ten rok, idealnie sprawdzi się na ciepłe miesiące – na wiosnę i lato. Będzie także idealnym kolorem do wnętrz z racji tego, że jest to kolor ciepły i tworzący atmosferę bezpieczeństwa, wprowadza poczucie przytulności, a także spokój i pogodę ducha.
Barwa jest także młodzieńcza, wydaje się świeża i taki efekt zapewnią kosmetyki bazujące na niej. Natomiast perfumy, które chciałyby wykorzystać ten odcień, od razu kojarzone byłyby jednoznacznie ze słodszym, ożywczym zapachem, który przyjemnie otuli.

morelowe ubranko

Rok temu królowała wyraźna Viva Magenta, umiejscowiona między różem a fioletem barwa, która rozpalała zmysły, stylizacje i design. Tego roku Pantone postawił na delikatną, słodką i delikatną brzoskwinię, która otula, ma być także pomostem między „młodością i ponadczasowością”. To kolor dla każdego na nadchodzący rok, zapewni ukojenie starszym i młodszym. Tę przyjemną barwę warto mieć, jest nie tylko śliczna, ale niesie ze sobą dobre przesłanie. Zapewni też dobre samopoczucie, jest bardzo uniwersalna.

Już jesteśmy ciekawi, czym zaskoczy nas Instytut Pantone za rok, wybór koloru na rok 2024 zdecydowanie przypadł nam do gustu. W naszych propozycjach mamy kolor morelowy, który z pewnością spodoba się wszystkim, którym nowy Peach Fuzz przypadł do gustu. Z pewnością będzie to dominujący kolor w wielu szafach i wnętrzach. 

Z jakimi barwami zestawiać Peach Fuzz 13-1023 lub naszą morelę? Wykorzystaj kolor roku Pantone na co dzień

Nowy kolor Peach Fuzz z pewnością będzie świecił tryumfy w stylizacjach w 2024 roku. Jest nie tylko słodki, ale też uniwersalny. Dzięki temu może pomóc w tworzeniu strojów dla maluszków, dzieciaków i dorosłych w każdym wieku. Warto więc dowiedzieć się, z czym można łączyć kolor roku Pantone 2024 13-1023 i do jakich barw będzie pasował, by wzbogacać znane kombinacje o ten nowy, ciepły odcień.

Odpowiednie zestawienie kolorów to ważny aspekt udanej kompozycji, a znajomość trendów kolorystycznych może urozmaicić tworzone zestawienia i ożywić szafę. Jeśli lubisz czysty odcień brzoskwini, nowy, niecodzienny kolor wzorujący się na brzoskwiniowym meszku Cię zauroczy.

kolory do morelowego
grafitowy z morelowym
do czego pasuje morelowy
z czym łączyć morelowy
morelowy z beżowym
ubrania do morelowego

Możemy połączyć morelowy lub Peach Fuzz z klasykami, jak czarny, biały czy beżowy. Bezpieczne zestawienie sprawi, że nie popełnimy błędu, jednak nie będzie mocno odkrywcze. Nasz morelowy doskonale komponuje się zarówno z bezpiecznymi opcjami, jak i z wszelkimi pastelami, pudroworóżowy, miętowy czy błękit będą dla niego idealnym towarzystwem. To dobre połączenie na ciepłe dni, pastele to wtedy intuicyjny i popularny wybór. Morelowy pięknie zaprezentuje się także z koralowym czy barwinkowym. Natomiast z popularnym błękitem, niebieskim czy turkusowym będzie świetnym wyborem na lato. Nowoczesne i wyróżniające połączenia można stworzyć z:

  • pomarańczowym,

  • fioletowym,

  • bordowym.

Spokojne stylizacje powstaną, kiedy do koloru morelowego dodamy khaki, karmel czy grafit. Wszechstronność koloru roku 2024 - peach fuzz sprawia, że kolor będzie chętnie wykorzystywany w modzie i aranżacji wnętrz. Będzie także chętnie naśladowany, podobnie jak kolor roku 2023 Pantone.

Instytut wybiera kolor, który oddaje nastroje społeczne, dzieje się tak z myślą o podkreśleniu znaczenia społeczności. Wybierany kolor często kładzie nacisk na bycie razem, pragnienie bliskość z innymi i wspólnotę. W tym roku kolor Pantone 13-1023 Peach Fuzz przyciąga ludzi swoją przytulnością, gości w szafach, wnętrzach i na gadżetach. Kolor wybierany przez Instytut Pantone zawsze cieszy się popularnością, nie inaczej jest tym razem.

Lifestyle

Wcześniejsze wpisy z tej kategorii: