Z czym łączyć kolor turkusowy – do jakich stylizacji pasuje zieleń turkusowa, które kolory wybrać, by dobrze wyglądać

27.05.23

4 minuty

turkusowy połączenia z kolorem

Kolor turkusowy, z czym łączyć, by zyskać spójną kompozycję kolorystyczną? Co najlepiej wybrać, do lekkiej, letnie stylizacji z niebieskim turkusowym? Zobacz i sprawdź, ile możliwości czeka na miłośników turkusu. Wiele z kolorów z pewnością posiadasz w szafie, tworzenie kreacji z nowym kolorem nie będzie więc wymagało kolejnych zakupów.

Jakie kolory pasują do turkusowego? Turkusowy odcienie - dobieramy kolory w zależności od odcienia tej barwy

Jasny turkusowy kolor bliższy jest odcieniom pastelowym, natomiast wyraźny ciemny turkusowy kolor wymaga odważniejszych barw. To, z czym łączyć kolor turkusowy zależne jest od jego odcienia. Turkusowo zielony będzie posiadał więcej dodatku zieleni, natomiast w niebieskim turkusowym dominuje barwnik niebieski. Charakter barwy będzie więc dominował ubrania, które dobierzemy do stylizacji z jej udziałem. Turkus jest bowiem niejednorodny, podobnie jak błękitne, oświetlone głębie jezior i mórz.

Turkusowy z czym łączyć w stylizacjach

stylizacje z turkusem

Skoro turkus jest połączeniem zieleni i niebieskiego, z całą pewnością i bez nuty zastanowienia można łączyć go z tymi barwami. To udane i ciekawe zestawienie, które idealnie współgra ze sobą, szczególnie na wakacyjne zestawy. Zobacz, jaki kolor do turkusowego można dołożyć bez obaw:

  • Turkusowy z szarym – takie zestawienie będzie stonowane i udane. Turkus pasuje bardzo dobrze do kolorów podstawowych i tworzy z nimi harmonijne zestawienie. Połącz go z białym i letni strój gotowy, podobnie też można uczynić z szarym. Zestawienie z granatem czy czarnym będzie natomiast dobrym pomysłem do celów biznesowych, gdzie czerń uspokoi całą stylizację. Sprawdzi się także beż czy ecru.

  • Kolor seledynowy i turkusowy – ta barwa także będzie się dobrze komponować z turkusowo zielonym. Leżą blisko siebie na kole barw i można z nimi tworzyć spójne stroje. Równie dobrze będzie wyglądać połączenie z niebieskim. Na podobnej zasadzie można łączyć kolor miętowy i turkusowy. W tej samej grupie można umieścić także połączenie koloru lazurowego i turkusowego. Zestawianie barw analogicznych, czyli takich, które na kole barw znajdują się obok siebie to dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą ryzykować zbyt odważnych strojów. To rześkie, ciekawe zestawy.

  • Różowy i turkusowy – takie połączenie także będzie świetnie wyglądać. Warto wypróbować pudrowy róż z jasnym turksusem, a wyrazistą barwę łączyć z intensywnym różem.

  • Żółty, pomarańczowy z turkusem – to propozycje dla odważnych, ale całkiem ciekawe. Stworzą żywą i oryginalną stylizację, która z pewnością przyciągnie wzrok.

zestawienia kolorów z turkusem

Choć zieleń turkusowa kojarzy się głównie z wakacjami, beztroską, spokojem i bezkresem oceanów, będzie dobra do tworzenia strojów o każdej porze roku. Doskonała na wakacje, bo turkus ładnie podkreśli opaleniznę i dopełni urlopowe zestawy. O innych porach przypomni natomiast ciepłe dni i wniesie świeżość w chłodniejsze, szare miesiące. To, z jakim kolorem połączyć turkusowy, zależy od preferencji, jednak wiele z odpowiadających barw znaleźć można we własnej szafie. Różowe ubrania, limonkowe ciuchy czy błękitne modele dobrze uzupełnią turkusowe stylizacje. Podobnie jak uniwersalna biel czy czarny, które znajdą się u każdego.

Porady

Wcześniejsze wpisy z tej kategorii: